SUKCES!!!! Zwycięstwo wioślarek w Rio! Polki zdobyły złoto i brąz

Wygrana na olimpiadzie. Wioślarki mają złoto i brąz. Na zdjęciu Magdalena Fularczyk i Natalia Madaj w 2009 roku, kiedy wygrały wioślarskie mistrzostwa świata.
Wygrana na olimpiadzie. Wioślarki mają złoto i brąz. Na zdjęciu Magdalena Fularczyk i Natalia Madaj w 2009 roku, kiedy wygrały wioślarskie mistrzostwa świata. Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta
Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj zdobyły podwójny złoty medal na letnich igrzyskach olimpijskich. To pierwsze tak duże osiągnięcie w karierze wioślarek, wcześniej Fularczyk cieszyła się brązem w Londynie.Nasze reprezentantki zaczęły spokojnie. Im bliżej półmetka, tym przyśpieszały. Nie dały szans Brytyjkom, które początkowo miały szansę na zwycięstwo. Musiały jednak odpuścić przy mecie, Fularczyk-Kozłowska i Madaj były lepsze. Ostatecznie pokonały jeszcze Litwinki, zajmujące trzecie miejsce.

Dla obu polskich zawodniczek olimpijskie zwycięstwo jest pierwszym w karierze. Na dzisiejszy sukces pracowały od lat. Najbliżej była Fularczyk - wspólnie z Julią Michalską sięgnęły po brąz w Londynie. Wcześniej ona i Madaj wygrały wioślarskie mistrzostwa świata odbywające się na poznańskiej Malcie.

To nie koniec triumfu wiosłujących Polek - w Brazylii cieszą się jeszcze zawodniczki płynące w podwójnej czwórce: Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska. Wywalczyły brązowy medal.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"