Sprzedałeś kartę prepaid? Nie zdziw się, jeśli zapuka do Ciebie policja

Mariusz Błaszczak ostrzega sprzedawców kart SIM.
Mariusz Błaszczak ostrzega sprzedawców kart SIM. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Parlament oficjalnie zlikwidował anonimowe karty telefoniczne. Chyba tylko najbardziej naiwni byli zaskoczeni tym, że chwilę później internetowe aukcje wypełniły zarejestrowane karty SIM. Teraz ministerstwo ostrzega przed skutkami takich transakcji.

Rząd, przekonany, że jeśli coś jest na papierze, to musi działać także w rzeczywistości, był przekonany, że jednym podpisem pozbawi Polaków możliwości korzystania z anonimowych telefonów komórkowych. Mimo to, od litery prawa silniejsza okazała się chęć pozbawionego konsekwencji robienia żartów telefonicznych, prześladowania byłych partnerów i po prostu korzystania z telefonu, bez podawania operatorowi wszystkich danych.

Błyskawicznie internetowe aukcje wypełniły oferty sprzedaży kart SIM typu prepaid. Teraz głos zabrał szef MSWiA, Mariusz Błaszczak.

– Trzeba mieć świadomość tego, że ci, którzy sprzedają te karty, narażają się na konsekwencje prawne w sytuacji, jeżeliby te karty zostały użyte w przestępstwach. Przestrzegam tych wszystkich, którzy sprzedają te karty. Nowe przepisy antyterrorystyczne są oceniane bardzo wysoko przez naszych partnerów, nie jest to nic nowego i niezwykłego w Unii Europejskiej. Podobne rozwiązania są np. w Niemczech - powiedział Błaszczak.

Przepisy w życie weszły w lipcu tego roku. Zobowiązują do rejestrowania nowych użytkowników kart przedpłatowych. Osoby, które z prepaidów korzystały wcześniej muszą do lutego 2017 roku zarejestrować usługę. Wszystko, oficjalnie, dla naszego bezpieczeństwa.


źródło: RMF24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...