Kilka godzin temu wybrali go szefem KOD na Pomorzu. Szumełda właśnie został poturbowany pod Bazyliką Mariacką

Kilka godzin temu wybrali go szefem KOD na Pomorzu. Szumełda właśnie został poturbowany pod Bazyliką Mariacką
Kilka godzin temu wybrali go szefem KOD na Pomorzu. Szumełda właśnie został poturbowany pod Bazyliką Mariacką Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
– Właśnie zostałem poturbowany pod Bazyliką Mariacką przez faszystów z ONR i wyproszony przez Policję. Nie dałem się – poinformował na swoim profilu na Twitterze Radomir Szumełda.W Bazylice Mariackiej w Gdańsku trwa uroczysta msza żałobna w intencji Danuty Siedzikówny "Inki" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka".

– Zostaliśmy poturbowani z Mateuszem Kijowskim i kilkunastoma koderkami i koderami – mówi naTemat. – Policja wyprosiła nas z Bazyliki twierdząc, że to niby my stwarzaliśmy zagrożenie – mówi Szumełda. Działacz KOD ma zabandażowaną rękę. – Trochę krwawiłem, ale oczywiście nie są to duże obrażenia – uspokaja.
Napastnicy wyrwali KOD-owcom flagi i przypinki. –  Były przepychanki, w czasie których nas zwyzywano. Usłyszeliśmy, że jesteśmy komunistami, SB-kami, zdrajcami, czerwonymi świniami i pedałami – mówi naTemat Szumełda.

44-letni polityk i działacz z Gdyni został wybrany przewodniczącym pomorskiego KOD. W ubiegłym roku startował w wyborach parlamentarnych z list Platformy Obywatelskiej. Kilka lat temu ujawnił, że jest homoseksualistą. – Jestem gejem i moje życie jest tysiąc razy trudniejsze – mówił "Dziennikowi Bałtyckiemu".

Napisz do autora: krzysztof.majak@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...