Potężna eksplozja na Filipinach. Wielu rannych i zabitych na zatłoczonym targu

Mógł to być zamach na prezydenta.
Mógł to być zamach na prezydenta. fot. CNN
Na targowisku w Davao doszło do potężnej eksplozji. Życie straciło przynajmniej 10 osób. Kilkadziesiąt zostało rannych. W mieście znanym przede wszystkim jako miasto prezydenta Rodrigo Duterte, doszło prawdopodobnie do ataku terroystycznego. Prezydencki rzecznik Ernesto Abella poinformował o śmierci co najmniej 10 osób i 60 rannych.


Na razie nie podano oficjalnych informacji o przyczynach eksplozji. Lokalne media mówią o zamachu bombowym. Prezydent Filipin, który w czasie tragedii przebywał w mieście, nie odniósł uszczerbku na zdrowi. Według informacji Reutersa, jest bezpieczny.

Rodrigo Duterte ma liczne grono wrogów. Zwycięstwo w niedawnych wyborach i zaufanie społeczeństwa zapewniła mu bezwzględna walka z przestępczością. Zanim objął stanowisko głowy państwa, był burmistrzem Davao.

Jeszcze kilka godzin wcześniej, podczas konferencji Duterte sam przyznał, że możliwy jest zamach na jego życie. Nie jest to więc zaskoczenie. Zorganizowane grupy przestępcze już jakiś czas temu wyznaczyły nagrody za zabicie prezydenta.

źródło: CNN
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu