8-latka zorganizowała kiermasz, by pomóc chorej mamie. Ktoś złożył na nią donosy do urzędów

8-latka chciała zorganizować kiermasz, a zebrane pieniądze przeznaczyć na leczenie matki. Ktoś doniósł, że nie ma to na to zezwolenia.
8-latka chciała zorganizować kiermasz, a zebrane pieniądze przeznaczyć na leczenie matki. Ktoś doniósł, że nie ma to na to zezwolenia. Fot. Screen / Facebook
8-letnia Asia chciała zorganizować kiermasz, by wesprzeć chorą mamie. Wywiesiła kartkę z zaproszeniem na wydarzenie, o którym szybko dowiedziała się cała Polska. W mediach społecznościowych wiadomość dziewczynki udostępniły setki osób. Mało jednak brakowało, by do kiermaszu nie doszło. Wszystko przez donosy.


Kilka urzędów w Poznaniu otrzymało wiadomości, że zbiórka Asi jest nielegalna, więc nie powinna się odbyć. – (...) Chwyciliśmy się za głowę, ponieważ wiemy, że zbiórkę urządza dziecko, chcące pomóc chorej mamie. Niestety żaden z organizatorów nie złożył u nas zgody na jej przeprowadzenie, co jest konieczne – mówi "Głosowi Wielkopolski" jeden z urzędników.
Akcji nie wstrzymano, nadano jej tylko oficjalny ton - swoisty patronat objęła nad nią fundacja posiadająca odpowiednie zezwolenia. Udało się to po interwencji redakcji "Głosu Wielkopolski". – Choć mamy ministerialną zgodę na przeprowadzanie zbiórek, musieliśmy dopełnić wszelkich niezbędnych formalności – tłumaczy Dorota Raczkiewicz, szefowa "Drużyny Szpiku" i Fundacji Dar Szpiku. – Wszystkie zebrane w sobotę środki trafią na konto fundacji, a następnie do chorej kobiety. Dobrze byłoby jednak, gdyby na stałe odpowiednia fundacja wzięła ją pod swoje skrzydła, bo lista chorób, którą ujrzałam, jest porażająca – dodaje.

W sprawę zaangażowali się poznańscy wolontariusze, którzy wyjdą w miasto z puszkami, Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań i kilka lokalnych firm. – Na kiermasz zapraszamy także osoby, które składały donosy, liczymy, że dzięki temu czegoś się nauczą i zmądrzeją na przyszłość. To przykre, że w naszym społeczeństwie funkcjonują ludzie o zerowej empatii – stwierdza wolontariusz Bartosz Sokołowski.

źródło: gloswielkopolski.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Skoda Polska 0 0Nowe auto nie musi być kupione za gotówkę. Można je mieć jak telefon na abonament
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Raczek o kultowym już filmie
0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Psy zagryzły kobietę w ciąży. Umarła w lesie, w którym trwało polowanie
0 0Dulkiewicz o kandydaturze Jaśkowiaka. Wymowna reakcja prezydent Gdańska
0 0Z domowym budżetem to by nie przeszło. Rząd zachowuje się jak nieodpowiedzialna gospodyni

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"