Prezydent na Dożynkach Jasnogórskich. Dziękował rolnikom, że "zawsze stali za Polską" i... wychowują dzieci w wierze

Andrzej Duda na Dożynkach Jasnogórskich.
Andrzej Duda na Dożynkach Jasnogórskich. Fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP
Andrzej Duda wziął udział w dożynkach na Jasnej Górze. Stojąc między kościelnymi hierarchami dziękował rolnikom między innymi za to, że wychowują dzieci na katolików i tradycjonalistów. – To jest wielka wartość. Nigdy nie wolno nam o tym zapomnieć – usłyszał zgromadzony tłum od prezydenta.


– Chciałem wam podziękować za trud tej codziennej pracy – mówił Andrzej Duda. – Chciałem wam podziękować też za to, kim jesteście i jacy jesteście, że jesteście tymi, którzy przechowują przez dziesięciolecia, przez stulecia w swoich rodzinach naszą, polską tradycję, że wychowujecie dzieci w naszej wierze katolickiej, że wychowujecie je właśnie w naszej tradycji, w naszej kulturze – brzmiała dalsza część wystąpienia prezydenta.
Głowa państwa chwaliła rolników, którzy "zawsze stali za Polską". Wieś nazwał z kolei miejscem, gdzie przechowuje i pielęgnuje się kulturę. Andrzej Duda przekonywał, że to wielką wartość budująca postawy i wzorzec dla całego społeczeństwa.
źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki