KOD pokazuje siłę na ulicach Gdańska. "Dość Dyktatury! Nie pozwolimy niszczyć Polski"

KOD pokazuje siłę na ulicach Gdańska. "Dość dyktatury!" - ostro i konkretnie o rządach PiS
KOD pokazuje siłę na ulicach Gdańska. "Dość dyktatury!" - ostro i konkretnie o rządach PiS Fot. Edyta Nowicka / Twitter.com
Komitet Obrony Demokracji bardzo ostro i jednoznacznie nazywa to, w jaki sposób rządzi Polską Prawo i Sprawiedliwość. – Dość Dyktatury! Nie pozwolimy niszczyć Polski – można było usłyszeć dziś na gdańskich ulicach.


Wśród uczestników marszu pojawili się między innymi Mateusz Kijowski, Bogdan Borusewicz i prof. Jan Hartman. Pomimo niesprzyjającej pogody, w proteście wzięły dziś udział prawdziwe tłumy. Powód? Destrukcyjne dla Polski zmiany i skandaliczne reakcje polityków partii rządzącej na ataki wymierzone w członków KOD.
KOD w opublikowanym na Facebooku oświadczeniu krytykuje rząd, który publikuje jedynie wybrane przez siebie wyroki Trybunału Konstytucyjnego. "Osoby publiczne i urzędnicy związani z opozycją, doświadczają w świetle kamer pomówień i szykan ze strony prokuratury na polityczne polecenie Zbigniewa Ziobry" – czytamy.
Komitet Obrony Demokracji
Fragment oświadczenia zamieszczonego na Facebooku

Członkowie Komitetu Obrony Demokracji, w tym kobiety, biorący udział w uroczystościach państwowych, na które Pani Premier zapraszała WSZYSTKICH obywateli zostają poturbowani w czasie Mszy Świętej - a władza twierdzi, że to sama obecność KOD była prowokacją, chroniąc agresorów! Czytaj więcej

"Dość tej dyktatury! Dość autorytarnego traktowania Państwa Polskiego i nas: obywateli! Dość przyzwolenia na faszystowskie postawy w debacie publicznej!" – grzmią działacze KOD.


źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...