Co za historia! Dziewczyna z brytyjskich okładek została bojowniczką ISIS

Kimberly Miners dziewczyna, która pokochała ISIS
Kimberly Miners dziewczyna, która pokochała ISIS The Sun/Screenshot
To jedna z najdziwniejszych historii ostatnich lat. 27-letnia Kimberly Miners rzuciła karierę modelki i została bojowniczką ISIS. Przynajmniej tak twierdzi brytyjski dziennik "The Sun".

Dziewczyna pozowała do różnych gazet – nie zawsze były to pisma najwyższych lotów i nie zawsze pozowała ubrana. Rok temu była jedną z modelek "The Sun", gazety która dziś opisuje jej niezwykłą historię.

Jak utrzymuje brytyjska bulwarówka, Kimberly nie tylko porzuciła modeling, ale także zaczęła nosić hidżab i dziś nazywa się, Laura Aisha al-Britaniya. Próbowała też dwukrotnie przedostać się do Syrii. Chociaż historia brzmi dość nieprawdopodobnie, to brytyjski wywiad potraktował ją śmiertelnie poważnie.

Dziewczynie grozi areszt oraz oskarżenie o terroryzm. Była modelka regularnie kontaktuje się z rekruterem ISIS, Abu Usmahem al-Britanim, któremu powierzono znalezienie nowych żon dla terrorystów. Dziewczyna twierdzi, że nie szuka męża, czuje się za to prześladowana ze względu na swoją nową wiarę. – Nie jestem ekstremistką. Wiara dała mi wewnętrzny spokój – powiedziała, cytowana przez The Sun, Kimerly/Laura.

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...