Ojciec Rydzyk odwiedził... ambasadę Izraela. A jeszcze nie tak dawno obrażał Żydów

O. Rydzyk gościem ambasady Izraela.
O. Rydzyk gościem ambasady Izraela. Fot. Facebook Ambasady Izraela w Polsce
W 2007 roku Tadeusz Rydzyk tłumaczył swoim studentom, że Lech Kaczyński to "oszust ulegający lobby żydowskiemu", które tak naprawdę rządzi Polską. Ostatnimi czasy chyba jednak zmienił zdanie na temat Żydów. W środę spotkał się bowiem z ambasador Izraela.


Ojciec Rydzyk przy tej okazji wyznał, że wielokrotnie gościł w Izraelu, zachwalał tamtejszą kuchnię, kulturę, krajobrazy i osiągnięcia naukowców. Największe wrażenie robi na nim jednak izraelska wielokulturowość. – Jest piękna, wzbudza szacunek i powoduje wielkie ubogacenie i urozmaicenie społeczeństwa – mówił Annie Azari.

"Wręczył Ambasador w prezencie album z otwarcia Kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, gdzie znajduje się wyjątkowa Kaplica Pamięci, oddająca cześć Polakom, którzy zostali zamordowani za pomoc udzieloną Żydom w czasie II wojny światowej oraz wystosował zaproszenie do złożenia wizyty w Toruniu" – czytamy na fanpage'u ambasady.

Kiedyś o czymś takim nie byłoby mowy. W 2011 roku jako gość seminarium Parlamentu Europejskiego o. Tadeusz Rydzyk zaznaczał, że w Polsce panuje "totalitaryzm" za który mają odpowiadać Żydzi. Dziennikarzom oznajmił natomiast, że "Polską od 1939 roku nie rządzą Polacy". – Nie chodzi tu o krew, ani przynależność. Oni nie kochają po polsku, nie mają serca polskiego – mówił.
Tygodnik "Wprost" ujawnił natomiast stenogramy z szokującego antysemickiego wykładu o.Rydzyka. Niedawno KRRiT upomniała Radio Maryja po raz trzeci, a TV Trwam po raz drugi za antysemickie audycje.


źródło: Facebook Ambasady Izraela w Polsce
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND