Tak awansował asystent Patryka Jakiego: zaczynał od nalewania piwa w pubie żony posła, teraz jest wiceprezydentem Opola

"Newsweek Polska" opisuje jak Patryk Jaki rządzi Opolem.
"Newsweek Polska" opisuje jak Patryk Jaki rządzi Opolem. Fot. Okładka "Newsweek Polska"
To się nazywa kariera! Wiceprezydent Opola Marcin Rol zaczynał jako asystent Patryka Jakiego. Ale nie tylko. Kiedy Jaki prowadził ze swoją narzeczoną (a później żoną) pub sportowy Rol zajmował się tam nalewaniem piwa.

Chyba już nawet Zbigniew Ziobro zapomniał, że istniej coś takiego jak Solidarna Polska. A jest region, gdzie przybudówka Prawa i Sprawiedliwości ma się dobrze. Ba, jest silniejsza niż partia-matka. Wszystko dzięki (przez?) Patrykowi Jakiemu, rzutkiemu wiceministrowi sprawiedliwości. Nie tylko ma on wpływ na obsadę stanowisk w firmach, ale nawet na wewnętrzny układ sił w strukturach PiS.

Praca w Ministerstwie Sprawiedliwości i brylowanie w mediach to tylko część aktywności Patryka Jakiego. Polityk Solidarnej Polski jest również bardzo aktywny w swoim regionie, czyli na Opolszczyźnie. To za jego sprawą efemeryczna partyjka Zbigniewa Ziobry jest tam potężniejsza niż Prawo i Sprawiedliwość – opisuje Wojciech Cieśla w najnowszym "Newsweeku".
Samorządowiec z Opola

Wyrzyna PiS-owców jak kurczęta. W ratuszu i w spółkach, głównie energetycznych, rządzi ekipa Solidarnej Polski. I w ARiMR. I w Elektrowni Opole. I w Azotach. Zostawił im oddział publicznego radia i Urząd Wojewódzki. W Opolu każdy wie, że Solidarna Polska jest większa niż PiS. Że lepiej się dogadać z Patrykiem i coś dostać, niż z Patrykiem zadrzeć. Patryk jest skuteczny. Daje jeść. I ma długie ręce.

źródło: "Newsweek Polska"
Inny pracownik samorządu, do którego zadzwonił Cieśla zareagował histerycznie. Przekonywał, że po publikacji tekstu Jaki sprawdzi bilingi dziennikarza, wytropi jego rozmówców i zacznie się mścić. Rozmówcy "Newsweeka" opisują też wojnę na kwity, którą politycy PiS prowadzą z Jakim. I dodają, że wygrywa ją młody wiceminister. Także dzięki temu, że jest stosunkowo wstrzemięźliwy w obsadzaniu stanowisk.

Ale to nie znaczy, że w ogóle tego nie robi. Jednym z beneficjentów jest Marcin Rol, który od stycznia jest wiceprezydentem Opola. To były asystent posła Jakiego, ale nie tylko do tego ograniczała się ich współpraca. Kiedy Jaki i jego ówczesna narzeczona (dzisiaj żona) otworzyli sportowy pub Pod Amfiteatrem Marcin Rol nalewał tam piwo – pisze "Newsweek".


źródło: "Newsweek Polska"

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...