Wieniawa, Dyczko, Sawczuk... Subiektywny ranking nadziei polskiego show-biznesu

Ola Żuraw, Kasia Sawczuk i inni nadziejami polskiego show-biznesu.
Ola Żuraw, Kasia Sawczuk i inni nadziejami polskiego show-biznesu. Fot. Screen z Instagrama Oli Żuraw i Kasi Sawczuk
Nie mają jeszcze 30 lat - młodzi, z potencjałem i social mediami w małym palcu, szykują się do przejęcia pałeczki. Zapamiętajcie ich nazwiska, bo chociaż już mieszają, to tylko początek.


Julia Wieniawa-Narkiewicz

Wiek: 18 lat, Liczba fanów na Facebooku: 57 271, na Instagramie: 131 tys.
"Aspirująca młoda aktorka i piosenkarka" – pisze o sobie Julia. I rzeczywiście, gra - fani "Rodzinki.pl" rozpoznają w niej dziewczynę jednego z synów państwa Boskich. Prawdą jest też, że nastolatka śpiewa. A wśród udostępnianych przez nią utworów znajdziemy te z repertuaru FKA Twigs, Iggy Azalei, Ariany Grande, Dawida Kwiatkowskiego i Davida Bowiego.
Wieniawa wie, że trochę zawdzięcza mediom społecznościowym. Jest bardzo aktywna zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Wykorzystuje je promując siebie i innych, a że ma potężną grupę odbiorców, ma sporo potencjalnych klientów. Selfie z założycielami popularnej odzieżowej marki? Czemu nie! Udział w reklamie tamponów? Chętnie, uroczo i z pomysłem. Sprzedaje wszystko w niewymuszony sposób. Dlatego z pewnością nie zginie.

Maciej Musiałowski

Wiek: 22 lata. Liczba fanów na Facebooku: 9281, na Instagramie: 18,1 tys.
Kręci go aktorstwo i muzyka. Umiejętnie połączył jedno z drugim, występując w serialu TVN "Druga szansa". Z założenia, nie on miał być gwiazdą ekranu, ale przypadkiem budzi większe emocje niż główna bohaterka. Jako zbuntowany syn jej ukochanego jest typowym, złym chłopcem. Takim, co pokaże język i środkowy palec, dopiecze, zażartuje, no i spojrzy wzrokiem zbitego psa.

W gruncie rzeczy chyba nawet niespecjalnie gra. Albo jest do tego stopnia dobry, że tak się wydaje. Oceniając osobowość Musiałowskiego po zawartości profilu na Instagramie, ma sporo wspólnego ze swoją postacią. Aktualnie studiuje w łódzkiej filmówce i kontynuuje zdjęcia do "Drugiej szansy". Istnieje obawa, że im częściej będzie na ekranie, tym szybciej dziewczyny - w różnym wieku - zapomną o takim Delągu, Małaszyńskim czy Musiale.

Katarzyna Sawczuk

Wiek: 19 lat. Liczba fanów na Facebooku: 27 082, na Instagramie: 41,5 tys.
Mówi się, że prawdziwy talent zawsze się obroni. Nie mówi się za to, że wcześniej trzeba się z nim przebić. Sawczuk debiutowała 4 lata temu w serialowych produkcjach. Rozgłos zyskała jednak nie epizodami, ale śpiewem. Była uczestniczką programu "The Voice of Poland", którego nie wygrała, ale jej życie i tak się zmieniło.
Show-biznes pochłonął nastolatkę całkowicie. Istotne dla fabuły role, wywiady, sesje zdjęciowe, wreszcie związek z Antkiem Królikowskim. Fotoreporterzy nie dawali im spokoju, Kasia lądowała w rubrykach towarzyskich, zaczęła bywać. Jej nazwisko zaczęło znaczyć więcej. Ze skromnej nastolatki przeistacza się pewną siebie młodą kobietę, której potrzebują i kolorowa prasa i filmowi producenci.

Łukasz Dyczko

Wiek: 18 lat. Liczba fanów na Facebooku: 1615
Pochodzi z Gorlic, jest saksofonistą i z początkiem września wygrał Eurowizję dla Młodych Muzyków. W Kolonii zachwycił jurorów, którzy okrzyknęli go nadzieją muzyki poważnej. Wysokie noty mówią same za siebie, Łukasz stoi na progu ogromnej sławy, choć nie jest mu pisana kariera tylko w jednej dziedzinie.
Czasy się zmieniły. Muzycy-instrumentaliści koncertowo robią szum w mediach. Pomyślmy tylko o Mazolewskim, Pawliku i Dębskim. Żyją w dwóch świata i przez oba są traktowani tak samo. Kiedyś to było nie do pomyślenia, dzisiaj oba się uzupełniają, jeśli ktoś chce je połączyć. Dyczko ze swoim talentem i urokiem osobistym dorównuje wymienionym panom, przebija ich tym, że wciąż jest świeżą krwią, którą kocha show-biznes.

Aleksandra Żuraw

Wiek: 22 lata. Liczba fanów na Facebooku: 98 091, na Instagramie: 121 tys.
Była uczestniczką 4. edycji programu "Top Model". Odpadła wyjeździe na Fashion Week do Lizbony, zajmując 6. miejsce. Dwa lata później Żuraw opowiedziała o wszystkim, czego nie widzieliśmy w telewizji. A było tego sporo - problemy finansowe, konflikty wewnątrz grupy modeli-amatorów i ten najpoważniejszy - z Anją Rubik. 22-latka bez ogródek wyjawiła prawdę o programie.
Aleksandra sprawia wrażenie osoby, której daleko do szukającej poklasku za wszelką cenę. Jest szczera, ale nie w tabloidowy sposób, próbuje być też obiektywna w ocenie i dojrzale patrzeć na przeszłe wydarzenia. Zamyka rozdział pt. "Top model", idzie dalej, a ludzie chcą jej w tej drodze towarzyszyć. Kanał dziewczyny na YouTube subskrybuje ponad 200 tys. osób. Niereżyserowane filmiki podbijają sieć, fajnie gdyby wyszły poza nią.

Wymieniona piątka podbija albo zaraz podbije polski show-biznes. Kogo według was pominęliśmy? Liczymy na wasze komentarze.

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czujesz, że nie dasz rady, obejrzyj film. 10 tytułów, które powinna zobaczyć każda kobieta
0 0Czekasz, aż ostygnie, zanim włożysz do lodówki? 3 kulinarne błędy, które popełnia każdy Polak
WYWIAD 0 0"Byłam przed 30, a nie chciało mi się żyć". Patrycja schudła 50 kg, pokonała hashimoto i depresję
MamaDu 0 0Piotr Rubik poskarżył się na "żenujące" zachowanie kelnerów. Spędzał czas z córkami
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz jak? Nie przejmuj się, nie ty jeden. Oto nasze rady, jak mądrze wychowywać syna
MamaDu 0 0"Cesarskie cięcie powoduje problemy dziecka w dorosłości". Wywiad z prof. Ewą Helwich
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację