Wyrzucili go z rządu, ale szybko dostał posadę pocieszenia. Paweł Szałamacha wejdzie do zarządu NBP

Były minister finansów Paweł Szłamacha zostanie członkiem zarządu NBP.
Były minister finansów Paweł Szłamacha zostanie członkiem zarządu NBP. Fot. Sławomir Kamiński / AG
Zdymisjonowany niedawno minister finansów Paweł Szałamacha długo nie szukał pracy. Zostanie członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego – podaje portal 300polityka.pl. Z pensją dużo wyższą, niż skromne rządowe wynagrodzenie.

Prawo i Sprawiedliwość dba o swoich ludzi. Nawet jeśli tracą stanowiska, szybko znajdują posady w innych częściach państwowej machiny. Paweł Szałamacha dopiero co pożegnał się z Ministerstwem Finansów i rządem. Jako, że rok temu nie udało mu się zdobyć mandatu poselskiego, zostałby na lodzie.

Ale Beata Szydło szybko zapowiedziała, że polityk otrzyma inną poważną propozycję. I długo nie czekał. Paweł Szałamacha dołączy do zarządu Narodowego Banku Polskiego – ustalił portal 300polityka.pl. Jak podaje Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej" Beata Szydło już kontrasygnowała decyzję prezydenta.

To dużo mniej eksponowane stanowisko, ale na pewno lepiej płatne. Ministrowie zarabiają średnio 12,5 tys. zł brutto, co na rękę daje 8,5 tys. zł miesięcznie (plus dodatki funkcyjny i za wysługę lat). Tymczasem zarobki wiceprezesów NBP to ok. 25 tysięcy złotych miesięcznie. Wygląda na to, że dla Pawła Szałamachy dobra zmiana nastała dopiero teraz.

źródło: 300polityka.pl

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...