To chyba najbardziej groteskowa akcja w historii polskiej prawicy. Próbują odegrać się na Facebooku za "cenzurę"

Prawica blokuje konto Facebooka na Twitterze.
Prawica blokuje konto Facebooka na Twitterze. Fot. Zrzut ekranu z Twitter.com
Polska prawica ma niebywałą skłonność do autokompromitacji (w internecie nazywanych "samozaoraniem"). Ale to chyba przebija wszystko. Od jakiegoś czasu narodowcy marudzą, że Facebook ich cenzuruje. Postanowili więc odegrać się na firmie. Jak? Blokują jego konto działające na Twitterze.


Skrajna prawica, szczególnie ta spod znaku Ruchu Narodowego i ONR, ma ostatnio trudne życie na Facebooku. Serwis usuwa lub blokuje fanpage promujące nienawiść, na przykład na tle rasowym, a także zawiesza działanie prywatnych kont ich administratorów.

Prawica odpowiedziała falą antysemityzmu wymierzoną w Marka Zuckerberga. Szybko zaczęto przekonywać, że to dlatego, że jedna z menadżerek Facebooka w Polsce sympatyzuje z Komitetem Obrony Demokracji. I na nic wyjaśnienia firmy, że moderacją zajmuje się jednostka w Dublinie, a warszawskie biuro nie wpływa na te decyzje.

Teraz ogromna wojna weszła w kolejną fazę, po której Facebook już się chyba nie podniesie. Prawicowcy blokują oficjalne konto Facebooka działające na Twitterze. Panie Zuckerberg, czas się pakować!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...