Wiadomo już ile zabraknie na 500+ do końca roku. Ta kwota jest przerażająca

Rząd będzie musiał dorzucić do programu 500+ co najmniej pół miliarda złotych.
Rząd będzie musiał dorzucić do programu 500+ co najmniej pół miliarda złotych. Fot. Sławomir Kamiński / AG
Rząd Beaty Szydło nie oszacował kosztów programu 500+, dlatego kolejne województwa zgłaszają się do Ministerstwa Rodziny po dodatkowe pieniądze. Ta kwota, i to tylko z 10 na 16 województw, to aż pół miliarda złotych.


Program 500+ jest drogi, ale nawet rząd Beaty Szydło i politycy Prawa i Sprawiedliwości nie spodziewali się, że aż tak drogi. Jak już pisaliśmy w naTemat w samym tylko województwie małopolskim zabraknie ponad 73 mln zł na wypłaty do końca roku. Urzędnicy zapewniają, że nie ma zagrożenia ciągłości wypłat – pieniądze zostaną dosypane z rezerwy.

Podobnie będzie z innymi województwami. A potrzeby są ogromne, bo już teraz brakuje ponad pół miliarda złotych, a to dane tylko z 10 na 16 województw – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Najwięcej zabraknie na Mazowszu, bo aż 216 mln zł. Pomorskie będzie potrzebowało 48,6 mln zł, a lubelskie kolejne 45 mln zł.

naTemat także wysłało do wszystkich urzędów wojewódzkich pytania o brakujące środki. Dotychczas odpowiedziały nam Łódzkie (zabraknie niemal 40,8 mln zł), Zachodniopomorskie (ponad 10,5 mln zł) oraz Lubuskie, gdzie środków nie zabraknie. Po uzyskaniu pełnych danych przedstawimy je w naTemat.


źródło: "Dziennik Gazeta Prawna", naTemat

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"