Atak na bazę Bagram w Afganistanie. Talibowie ranili polskiego żołnierza

Baza Bagram jest stale atakowana przez talibów.
Baza Bagram jest stale atakowana przez talibów. fot. Youtube.com
Polski żołnierz odniósł rany w Afganistanie. 12 listopada o godzinie 5:38 zaatakowano amerykańską bazę Bagram. Szczegóły starcia jeszcze nie są znane.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w ataku na bazę Bagram w Afganistanie rany odniósł jeden z polskich żołnierzy. Według oficjalnego komunikatu resortu nie doszło do poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Żołnierz został przewieziony do szpitala w Bagram i tam pozostaje pod opieką personelu medycznego. Lekarze określają jego stan jako stabilny a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rodzina żołnierza została powiadomiona o zdarzeniu.

Bagram to największa amerykańska baza lotnicza w Afganistanie. Według doniesień amerykańskich mediów doszło do wybuchu w kantynie. Odpowiedzialność za atak wzięli talibowie, którzy już wielokrotnie dokonywali zamachów w tym miejscu. Bo zakończeniu głównej misji NATO w 2014 roku ich siły kontrolują największy obszar od 2001 roku.

źródło: MON
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.