PiS znalazł wreszcie sposób na uniknięcie kompromitacji. MON postanowił utajnić zakup śmigłowców

PiS znalazł sposób na uniknięcie kompromitacji. MON postanowił utajnić zakup śmigłowców
PiS znalazł sposób na uniknięcie kompromitacji. MON postanowił utajnić zakup śmigłowców Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Nie ważne co o nas piszą, byle pisali. Ta stara zasada bezwarunkowej obecności w mediach nie sprawdza się jednak w przypadku PiS, bo każda kolejna informacja o próbie zakupu/wyłonieniu zwycięzcy przetargu nawet bez przetargu coraz mocniej podważała kompetencje ministra. Ale wreszcie MON znalazło sposób na ukrócenie złośliwych komentarzy.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek, ministerstwo obrony utajniło postępowanie w sprawie zakupu śmigłowców przez polską armię. Gdy zapytał ministerstwo o postępy w tej sprawie dowiedział się, że niczego się nie dowie.
Katarzyna Jakubowska
Ministerstwo Obrony Narodowej

Informuję, że na chwilę obecną nie udzielamy odpowiedzi. Postępowanie jest niejawne. Czytaj więcej

RMFM zapytało poprzedniego ministra obrony, czy utajnienie przetargu jest zasadne. – Podstawowe dane takie jak liczba maszyn czy termin dostawy powinny być jawne – stwierdził Tomasz Siemoniak.

Zupełnie jawnie zaś, Antoni Macierewicz zapowiedział ostatnio zakup bezzałogowych dronów. Planowany zakup, według polityka, sprawi, że zdolności armii wzrosną tak, by obroniła kraj "przed każdym zagrożeniem".

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.