Rafał Trzaskowski: Jestem zwolennikiem tego, aby moment porozumienia opozycji nadszedł szybko

Rafał Trzaskowski głośno wzywa do szybkiego zjednoczenia opozycji.
Rafał Trzaskowski głośno wzywa do szybkiego zjednoczenia opozycji. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Rafał Trzaskowski pierwszym liderem opozycji, który wreszcie głośno mówi o tym, że do zjednoczenia głównych przeciwników PiS powinno dojść jak najszybciej. – Niewątpliwie mamy jako PO bardzo wielu specjalistów, którzy są przygotowani do rządzenia. W Nowoczesnej jest mnóstwo dobrej energii, fajni ludzie, sympatyczni, ale nie ma tam ludzi, którzy mają wielkie doświadczenie w zarządzaniu państwem - mówił polityk w Lublinie. I zaproponował formułę, dzięki której opozycja powinna stać się silniejsza.

Wbrew temu, w jakim kierunku największe partie opozycyjne kierują Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru, popularny polityk młodego pokolenia wprost oznajmił, iż formacje prodemokratyczne muszą przestać zajmować się sobą i razem stanąć przeciwko Prawu i Sprawiedliwości.
Rafał Trzaskowski
poseł PO na spotkaniu Klubu Obywatelskiego w Lublinie.

Jesteśmy świadomi, że musi być porozumienie wszystkich partii politycznych. Zwłaszcza, że prawdopodobnie będzie zmiana ordynacji wyborczej. (...) I Nowoczesna tez dobrze o tym wie. Chociaż my tłumaczymy naszym kolegom oraz kolegom z Nowoczesnej, że powinniśmy się zająć PiS, a nie sobą. No ale konkurujemy... Wydaje mi się, że ten moment porozumienia nadejdzie. Ja jestem zwolennikiem tego, aby ten moment porozumienia nadszedł szybko...

Jak dodał Rafał Trzaskowski, jego wizja zjednoczenia opozycji nie polega na budowie nowej partii, czy wchłonięciu jednej przez drugą. Obecnym konkurentom z opozycji proponuje on raczej zawarcie porozumienia, które będzie silniejszą konkurencją dla PiS niż Platforma Obywatelska i Nowoczesna są dziś osobno.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...