Mój kraj taki piękny. Czyli o tym, jak Asia i Staś zrobili film o Polsce, którego nie powstydziliby się profesjonaliści

Asia i Staś podróżowali z dronem przez 4 miesiące.
Asia i Staś podróżowali z dronem przez 4 miesiące. Fot. Joanna Burakowska
Żeby zareklamować nasz świat nie trzeba wydawać milionów na spoty promocyjne - wystarczy pozwolić działać młodym. Stanisław i Joanna przez cztery miesiące podróżowali po Polsce razem z dronem, udowadniając, że Polska nie jest w ruinie. Przeciwnie, jest naprawdę piękna!


Projekt „Polska z lotu ptaka” zajął dwójce zajaranych fotografią młodym ludziom cztery miesiące. Pomysł przyszedł sam - postanowili poświecić na jego realizację długie wakacje po zdanej maturze. Niewiele myśląc spakowali dronta i ruszyli w Polskę, łącznie pokonując 5 tysięcy kilometrów.


— Kręceniem filmów zajmujemy się od półtora roku. Początkowo były to proste filmy tworzone na potrzeby własne i nie spodziewaliśmy się, ze to nas zainteresuje i wciągnie dalej. Po jakimś czasie zainwestowaliśmy w profesjonalny sprzęt i przygoda nasza nabierała tempa. Ale jednak głównym filmem naszego portfolio jest właśnie "Polska z lotu ptaka" - wyjaśnia Joanna Burakowska.

Co sprawiało młodym ludziom najwięcej trudności? Okazuje się, że wstawanie jeszcze przed wschodem Słońca. — Bardzo chcieliśmy uwiecznić ten moment, który jest bardzo wyjątkowy. Musieliśmy wstawać bardzo rano, by jeszcze zdążyć dotrzeć do miejsca, który chcemy w tym czasie nagrać. Jednak mimo ciężkich poranków, jesteśmy bardzo zadowoleni z tych ujęć i wiemy, że było warto to zrobić.


Joanna wyjaśnia też, że by nagrywać ujęcia w miastach musieli otrzymać wiele pozwoleń na loty. W większości przypadków nie było to jednak problemem i często już po tygodniu otrzymywali pozytywną odpowiedź.

Internauci zareagowali na bardzo profesjonalny film studentów entuzjastycznie. Para przygotowuje też kolejne projekty i zapewnia, że teraz zamierza skupić się na jednym województwie. Oby więcej było takich pozytywnych inicjatyw.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze