Portal prowadzony przez MSZ, a na nim takie rysunki. Nie można mieć wątpliwości, o jaką propagandę tu chodzi

Na portalu tworzonym przez MSZ można znaleźć ciekawe rysunki.
Na portalu tworzonym przez MSZ można znaleźć ciekawe rysunki. Fot. screen poland.pl
Andrzej Rzepliński podpisujący cyrograf, lis namawiający kury do protestowania przeciwko rządom koguta, wilk jako obrońca demokracji na pastwisku – te i inne rysunki można było jeszcze do wczoraj znaleźć na stronie poland.pl. Witryna ta tworzona jest przez MSZ z myślą o obcokrajowcach, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś na temat naszego kraju.


„Dostarczymy ci bieżące informacje o wydarzeniach z Polski” – zapewnia poland.pl. I faktycznie – można tam znaleźć ciekawe i przydatne wiadomości na temat polskiej historii, nauki i kultury, a nawet kuchni. Nie zabrakło także nowin ze świata sportu. Chętny z łatwością dowie się, jakie kryteria musi spełnić, by móc odwiedzić położony nad Wisłą kraj. Dość osobliwą zakładką była ta nazwana „Cartoons”.
Aktualnie nie jest ona już dostępna. Umieszczonych tam było około 50 rysunków autorstwa Andrzeja Krauzego. Ponad 40 pochodziło z „Rzeczpospolitej”, kilkanaście z „W Sieci” i „Do Rzeczy”. Sprawę pierwszy nagłośnił portal wykop.pl. Nie spodobało się to najwyraźniej administratorom strony, którzy już usunęli zakładkę. Nadal jednak można znaleźć ją przy pomocy archiwum.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...