Tym razem PiS nie powie, że to starzy SB-cy... Będzie ogólnopolski protest studentów, włączyło się już dwanaście uczelni

Szykuje się ogólnopolski protest studentów. (Zdjęcie pochodzi z 2012 roku i jest jedynie ilustracją do tekstu).
Szykuje się ogólnopolski protest studentów. (Zdjęcie pochodzi z 2012 roku i jest jedynie ilustracją do tekstu). Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta
Jeśli rząd Prawa i Sprawiedliwości miał nadzieję, że święta wyciszą falę protestów, to mogą się przeliczyć. W styczniu zapowiada się bowiem wielki, ogólnopolski protest studentów. Udział deklaruje co najmniej dwanaście uczelni wyższych z całego kraju!

Co chwila do tej akcji protestacyjnej włącza się coraz więcej polskich studentów. Jak podaje strona "Protest studentów i studentek", obecne chęć udziału wyraża prawie 1500 osób. Akcję zaplanowano na 25 stycznia 2017 roku. Wkrótce organizatorzy mają podać więcej szczegółów.
Przeciwko czemu ten protest? Studenci nie zgadzają się z pomysłami obecnej władzy. "Sprzeciwiamy się obecnej władzy, łamaniu prawa i Konstytucji. Kiedyś studenci wraz z robotnikami przewrócili system strajkując, okupując uczelnie, nasi rodzice biegali z ulotkami. Po ostatnich wydarzeniach nie możemy milczeć" – piszą o swojej motywacji.

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...