Mocny wywiad. Kaczyński jest gotów na spowolnienie gospodarki, jeśli to będzie cena realizacji jego wizji ideologicznej

Stanowcza deklaracja. Dla realizacji swojej wizji ideologicznej Kaczyński jest gotowy zaakceptować spowolnienie wzrostu gospodarczego.
Stanowcza deklaracja. Dla realizacji swojej wizji ideologicznej Kaczyński jest gotowy zaakceptować spowolnienie wzrostu gospodarczego. Fot. Sławomir Kamiński/AG
"Troska Unii Europejskiej o demokracje w Polsce to żarty" powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym agencji Reuters. Przyznał też, że dla realizowania własnej wizji Polski gotów jest zapłacić cenę, jaką jest spowolnieniem rozwoju gospodarczego w Polsce.

Pytany o polską gospodarkę, prezes PiS mówił, że byłby skłonny zaakceptować spowolnienie wzrostu ekonomicznego, jeżeli byłoby ono ceną przeforsowania jego wizji Polski.

Kaczyński nie wyjaśnił, co dokładnie miał na myśli, ale niedawno pisaliśmy, że prezes o spowolnienie obwinia przedsiębiorców, którzy na złość PIS-owi nie chcą inwestować pieniędzy w Polsce.

Lider PiS pytany o przyszłość Unii Europejskiej uważa, że dzisiaj UE jest związkiem państw narodowych i że państwa narodowe są fundamentem. "Potrzebujemy daleko idącej deregulacji", dodając, że "prywatnie niektórzy (przedstawiciele UE) przyznają mu rację. Nie precyzując jednak kogo miał na myśli.

źródło: Reuters

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...