Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Wiśle zwyciężył Stoch!

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w Wiśle.
Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w Wiśle. Fot. FB Kamila Stocha
W sobotę 14 stycznia o godzinie 16:00 rozpoczął się konkurs indywidualny w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata w Wiśle. Z naszych skaczą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Jan Ziobro. Zawody wygrał Stoch.Po pierwszej serii 133 metry dały Kamilowi Stochowi 1. miejsce w kwalifikacji pucharowej. Tuż za nim po pierwszej serii skoków był Austriak Stefan Kraft, kilka oczek niżej (5. pozycja) znalazł się Piotr Żyła, Maciej Kot zajął 13. miejsce, 15 - Stefan Hula, Jan Ziobro był na 22. pozycji, na 24. Jan Kubacki, 46. jest Aleksander Zniszczoł.
O Puchar Świata w Wiśle walczyło 50 zawodników. Obok dzisiejszych zawodów na skoczni im. Adama Małysza odbędzie się jeszcze jeden konkurs. Zaplanowano go na niedzielę, potem zawodnicy przeniosą się do Zakopanego. Na Wielkiej Krokwi wezmą udział w zawodach drużynowych i indywidualnych.
Po godz. 17.00 rozpoczęła się druga seria konkursu. Zdaniem ekspertów i komentatorów wszystko miało rozegrać się między Stochem i Kraftem. Zwycięstwem ostatecznie cieszy się Polak. Jest liderem w kwalifikacji generalnej. W pierwszej dziesiątce uplasowali się także Piotr Żyła i Maciej Kot. Żyła zajął 7., a Kot 9. miejsce. 19. był Jan Ziobro, 20. Stefan Hula, a 21. Dawid Kubacki. Na 46. pozycji sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł.

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
0 0Chcą zlikwidować MEN. Macie dość chaosu PiS? Program Konfederacji o edukacji to dopiero rewolucja
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii