To pierwszy krok do przegranej. Rzecznik Dudy przekonuje, że prezydent nie ma konkurentów i wygra w I turze

Rzecznik Andrzeja Dudy przekonuje, że jego szef kolejne wybory wygra w pierwszej turze.
Rzecznik Andrzeja Dudy przekonuje, że jego szef kolejne wybory wygra w pierwszej turze. Fot. facebook.com/pg/andrzejduda
Pamiętacie takiego prezydenta Bronisława Komorowskiego? Tuż przed walką o reelekcję cieszył się ogromnym poparciem i był pewny wygranej. Mało znany konkurent Andrzej Duda i jego zwolennicy przekonywali, że ta buta go zgubi. Dwa lata później rzecznik prezydenta Dudy mówi: – Jestem przekonany, że następne wybory prezydenckie zakończą się w pierwszej turze


Politycy Prawa i Sprawiedliwości do dzisiaj nabijają się z Bronisława Komorowskiego, który był pewny reelekcji. Wszak miał świetne wyniki w sondażach i jeszcze lepsze w rankingach zaufania. Zaskakujące więc, że w obozie PiS coraz częściej słychać takie myślenie. Przykład takiego dał właśnie rzecznik Andrzeja Dudy.

– Jestem przekonany, że następne wybory prezydenckie zakończą się w pierwszej turze – stwierdził rzecznik prezydenta Marek Magierowski w programie "Burza polityczna" w Onet. – Chyba lepszą wskazówką, wskaźnikiem są konkretne sondaże prezydenckie i one tutaj wskazują na to, że prezydent cieszy się dużo większym poparciem, niż PiS. Po drugie, sondaże zaufania, gdzie prezydent nie ma konkurentów dzisiaj – wyjaśniał Marek Magierowski.

Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta wskazywał też, że Andrzej Duda ma sporą przewagę nad Donaldem Tuskiem, który przez część opozycji jest wymieniany jako potencjalny konkurent w 2020 roku. Zastrzega jednak, że na razie Duda chce walczyć o poszerzenia bazy poparcia.


źródło: Onet

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!