"Chazan wkracza do Ministerstwa Zdrowia". Arłukowicz pisze o zwolnieniu dyrektorki od in vitro, resort zaprzecza

Bartosz Arłukowicz wskazuje Chazana jako sprawcę wyrzucenia z pracy dyrektor Korbasińskiej.
Bartosz Arłukowicz wskazuje Chazana jako sprawcę wyrzucenia z pracy dyrektor Korbasińskiej. fot. Mateusz Stępień / Agencja Gazeta
Były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz twierdził, że są pierwsze oznaki nowych porządków, jakie mają nastąpić w Ministerstwie Zdrowia pod czujnym okiem dr. Bogdana Chazana. Jedną z ofiar czystek miała być Dagmara Korbasińska, szefowa departamentu matki i dziecka. Jak twierdzi Arłukowicz, właśnie straciła pracę. Ministerstwo temu zaprzecza.


Bogdan Chazan współtworzy dopiero zespół przy Ministerstwie Zdrowia, który będzie opracowywał nowe standardy opieki okołoporodowej dla kobiet i dzieci, ale już miały zacząć się nowe porządki. Jedną z pierwszych ofiar zmian kadrowych miała być rzekomo zwolniona z pracy Dagmara Korbasińska, która w resorcie była odpowiedzialna za program leczenia niepłodności metodą in vitro.
Tym rewelacjom Bartosza Arłukowicza zaprzecza Ministerstwo Zdrowia. – Pani dyrektor Dagmara Korbasińska nie została zwolniona z pracy w Ministerstwie Zdrowia - od 1 marca pracuje w Departamencie Ubezpieczenia Zdrowotnego Ministerstwa Zdrowia. Zmiana na stanowisku dyrektora departamentu spowodowana jest nowymi zadaniami Departamentu Matki i Dziecka, w tym przygotowaniem rozwiązań z zakresu medycyny szkolnej. Od 1 marca 2017 roku stanowisko Dyrektora Departamentu Matki i Dziecka objęła Pani Anna Widarska, która pracuje w MZ od ponad 15 lat, a ostatnio pełniła funkcję naczelnika w Departamencie Organizacji Ochrony Zdrowia – tłumaczy dla naTemat rzecznik prasowy ministra zdrowia Milena Kruszewska.

O Korbasińskiej było głośno jednak już w lipcu zeszłego roku, gdy rzekomo zlekceważyła autorów petycji do ministra Radziwiłła. Chodziło im o to, żeby "zagwarantować możliwość szczepienie dzieci środkami niebudzącymi sprzeciwu sumienia". Autorzy petycji do ministra Radziwiłła wierzą, że część szczepionek jest produkowanych z ludzkich płodów.

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem