Piotr Żyła z brązowym medalem Mistrzostw Świata! Wielkie emocje w konkursie na dużej skoczni w Lahti

Piotr Żyła zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w Lahti. Polak zajął trzecie miejsce w konkursie na skoczni dużej. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Skokami na odległość 127,5 i 131 m Piotr Żyła wywalczył sobie brązowy medal w konkursie skoków narciarskich na skoczni dużej podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. Dobrze zaprezentowali się także pozostali reprezentanci Polski, co świetnie wróży przed zbliżającym się startem rywalizacji drużynowej.

Reszta obsady podium po zawodach na skoczni dużej wyglądała identycznie, jak po zawodach na skoczni normalnej. Mistrzem świata znowu został Austriak Stefan Kraft, kolejne srebro trafiło w ręce Niemca Andreasa Wellingera. Natomiast brązowy medal Piotra Żyły jest pierwszym krążkiem zdobytym na MŚ w Lahti przez Polskę.

Podkreślmy, że pozostali Polacy również zaprezentowali się w czwartek bardzo dobrze. Szósty był Maciej Kot, siódmy Kamil Stoch, a ósmy Dawid Kubacki. Dwaj ostatni zawodnicy spisali się jednak w drugiej serii nieco gorzej niż w pierwszej, po której zajmowali odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Pozostaje więc też pewien niedosyt, ale forma członków reprezentacji Polski świetnie wróży przed zbliżającym się startem rywalizacji drużynowej. Silna ekipa Stefana Horngachera już w sobotę stanie w roli faworytów do rywalizacji na tej samej skoczni.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl