Szczyt seksizmu w poznańskiej siłowni. Mężczyźni korzystają z pisuarów w kształcie... kobiecych ust

Kolejny dowód przedmiotowego traktowania kobiet w przestrzeni publicznej można znaleźć w poznańskiej siłowni.
Kolejny dowód przedmiotowego traktowania kobiet w przestrzeni publicznej można znaleźć w poznańskiej siłowni. Fot. Kinga, czytelniczka naTemat
Gdzie przebiega granica między żartem a dobrym smakiem najwidoczniej nie wiedzą właściciele jednego z poznańskich klubów fitness. Czytelniczka wysłała nam zdjęcia pisuarów w kształcie kobiecych ust, które "zdobią” męską toaletę.


– Zdjęcie zrobił mój partner, którego, podobnie jak mnie, oburza przedmiotowe traktowanie kobiet w przestrzeni publicznej – wyjaśnia pani Kinga.

Pisuary znajdują się w szatni siłowni należącej do międzynarodowej sieci (nie podajemy nazwy, bo naszym zdaniem nie zasługuje na reklamę). – To sieć, która ma kilkadziesiąt klubów w kilku krajach europejskich, w tym kilka w Polsce. Ciekawe, czy poza Polską też można spotkać takie pisuary w ich klubach – zastanawia się czytelniczka.

Okazuje się, że podobne pisuary można znaleźć na przykład w muzeum Rolling Stones w Lüchow w Niemczech. Tamtejsze nawiązują do znanego logo zespołu, niemniej ich artyzm nie przekonał mieszkanek miasteczka, które domagały się ich usunięcia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
0 0Chcą zlikwidować MEN. Macie dość chaosu PiS? Program Konfederacji o edukacji to dopiero rewolucja
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii