Zapomniała w "Milionerach", że Kaczyński był aktorem i jest hejt. A kto zauważył, że nie było żadnej dobrej odpowiedzi?

Fot. Tvn/Mirosław Sosnowski/Materiały promocyjne
Nie ma nic gorszego niż na oczach milionów widzów polec w teleturnieju na pytaniu z dziedziny, w której zawodnik pracuje lub się kształci. Taka wpadka przydarzyła się uczestniczce ostatniego odcinak "Millionerów". Studentka kulturoznawstwa przegrała przez złą odpowiedź na pytanie dotyczące filmowej przeszłości braci Kaczyńskich.

Od lat wszyscy ci, którzy chcieli dopiec Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim mówili, iż sławni bracia "ukradli księżyc". Oczywiście nie chodziło o prawdziwe przestępstwo, a ich role w filmie "O dwóch takich, co ukradli księżyc" z 1962 roku. W produkcji Jana Batorego przyszli przywódcy Polski zagrali główne role piegowatych urwisów.

Niby wie o tym każdy, ale tej wiedzy w najważniejszym momencie zabrakło młodej uczestniczce ostatniego odcinka nadawanego przez TVN teleturnieju "Milionerzy". Hubert Urbański zadał jej pytanie o to, "który z wymienionych nie wystąpił w filmie fabularnym przed prezydenturą". Do wyboru były nazwiska Donalda Trumpa, Ronalda Reagana, Lecha Kaczyńskiego i Václava Havla.

Zawodniczka zapewne kojarzyła, że Donald Trump zagrał m.in. w filmie "Kevin sam w Nowym Jorku", a filmografia Ronalda Reagana to kilkadziesiąt produkcji z lat 1937-64. Coś studentce kulturoznawstwa musiało też świtać w sprawie artystycznej przeszłości Václava Havla. O aktorskim epizodzie prezydenta Kaczyńskiego jednak zapomniała i wybrała właśnie jego nazwisko.
Hubert Urbański oznajmił jej, że to zła odpowiedź, a internet rzucił się do hejtowania młodej kobiety, która kształcąc się na speca od kultury zapomniała o tym, iż bracia Kaczyńscy byli w młodości aktorami. Sieć jak zwykle ma używanie. A chyba mało kto zauważył, że najbardziej kompromitujący błąd zaliczyli... twórcy pytań do "Milionerów".
Dlaczego? Otóż do pytania "który z wymienionych nie wystąpił w filmie fabularnym przed prezydenturą" nie było żadnej prawidłowej odpowiedzi. Ta, która podświetliła się na zielono po błędzie zawodniczki również była błędna. Osoba odpowiedzialna za ułożenie tego podchwytliwego pytania zapomniała bowiem, że legendarny czeski przywódca w 1965 roku zagrał w komedii "Každý mladý muž". Było to więc na długo przed jego prezydenturą, którą objął w 1989 roku.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...