Ta reklama jest jak najlepszy film! Allegro znowu wspięło się na wyżyny sztuki

Najnowsza reklama Allegro to solidny wyciskacz łez.
Najnowsza reklama Allegro to solidny wyciskacz łez. Allegro
Wydawałoby się, że nie ma nic nudniejszego niż reklama internetowej platformy aukcyjnej. Cóż może być ciekawego i porywającego w serwisie, który służy przede wszystkim sprzedaży nowych i używanych artykułów. A jednak Allegro udowadnia, że ich reklama może być po prostu pięknym filmem.

Zaczyna się niewinnie, matka dostaje od córki kartkę z informacją o szkolnym balu przebierańców. Wspólnie idą do wypożyczalni strojów karnawałowych i po chwili dziewczynka wychodzi przebrana za motyla. Radość burzy widok innego dziecka, które idzie po ulicy w dokładnie takim samym stroju. I się zaczęło...
Matka dziewczynki przygotowuje różne inne stroje. Kosmonauty, deszczowej chmurki, egipskiej mumii. Nie ustaje w pracy, ale żadna z kreacji nie spotyka uznania dziecka. Gdy w końcu siedzi zrezygnowana nad maszyną do szycia, córka pokazuje jej strój, jaki sama sobie znalazła na Allegro. Zamówienie, kurier i... dziewczynka idzie na bal w zwyczajnej czerwonej sukience.

Nie królewna? Nie motyl? Nie kosmonautka? Nawet nie Czerwony Kapturek. I gdy wyda się, że nic już nie jest w stanie uratować tej historii, matka staje przed szkolną tablicą, na której wiszą prace plastyczne dzieci. I widzi, że jej córka nie chce być w przyszłości ani strażakiem, ani policjantem, ani dobrą wróżką. Chce być taka, jak jej mama. Z wózkiem dziecięcym na spacerze, ubrana właśnie w czerwoną sukienkę.

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...