Nowy ranking najbogatszych ludzi świata zaskakuje. Według "Forbesa", rodzeństwo z Polski jest bogatsze od Donalda Trumpa

W rankingu najbogatszych ludzi świata prezydent USA Donald Trump przegrywa z rodzeństwem z Polski.
W rankingu najbogatszych ludzi świata prezydent USA Donald Trump przegrywa z rodzeństwem z Polski. Prawo autorskie: phakimata / 123RF Zdjęcie Seryjne
Donald Trump budzi u wielu respekt nie tylko tym, w jakich okolicznościach udało mu się zdobyć władzę w Stanach Zjednoczonych, ale i swoim ogromnym majątkiem. Fakt, iż amerykański przywódca jest miliarderem podkreśla się na każdym kroku. Zaskakująco wygląda więc najnowszy ranking "Forbesa", według którego na liście najbogatszych ludzi świata Donalda Trumpa wyprzedzają... Polacy.


Z wyliczeń prestiżowego amerykańskiego magazynu wynika, że statusem ludzi bogatszych od Donalda Trumpa w Polsce mogą pochwalić się Dominika i Sebastian Kulczyk. Rodzeństwo spadkobierców słynnego Jana Kulczyka ma "na koncie" 3,6 mld dolarów. W tegorocznym rankingu najbogatszych ludzi świata "Forbesa" daje im to 522. miejsce. Co ciekawe, zajmują je ex aequo z aż 22 innymi bogaczami z całego świata. Tymczasem nazwisko amerykańskiego prezydenta można znaleźć w rankingu dopiero w kolejnej grupie miliarderów, którzy współdzielą 544. lokatę. Donald Trump może się nią pochwalić dzięki majątkowi wycenianemu na 3,5 mld dolarów.

Warto też zauważyć, że "Forbes" wspomina jeszcze o kilku miliarderach znad Wisły. Majątek wart 2,7 mld dolarów 745. miejsce daje Michałowi Sołowowowi. O 200 mln dolarów uboższy od niego jest Zygmunt Solorz-Żak, którego nazwisko widnieje na 814. pozycji. Na 1795. miejscu z 1,1 mld dolarów znalazł się natomiast Dariusz Miłek.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: "Forbes"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka