Wiceminister pierwszy ruszył na pomoc rannemu policjantowi. Tobias Ellwood bohaterem Brytyjczyków po zamachu w Londynie

Wiceminister spraw zagranicznych Tobias Ellwood ruszył na pomoc rannemu w zamachu policjantowi. Zakrwawiona twarz ministra stała się symbolem.
Wiceminister spraw zagranicznych Tobias Ellwood ruszył na pomoc rannemu w zamachu policjantowi. Zakrwawiona twarz ministra stała się symbolem. Fot. Twitter.com/LondonLive
Brytyjczycy są zachwyceni postawą parlamentarzysty i wiceministra spraw zagranicznych Tobiasa Ellwooda. Konserwatywny deputowany szybko ruszył na pomoc policjantowi rannemu w ataku zamachowca przed budynkiem parlamentu w Londynie.

Tobias Ellwood został uchwycony przez fotografów, gdy pomagał ratować rannego policjanta. Na zdjęciu widać jego okrwawioną twarz. Niestety, ranny funkcjonariusz nie przeżył. Parlamentarzysta stał się jednak dla Brytyjczyków bohaterem. Media nad Tamizą przypominają, że ofiarą zamachu był brat Ellwooda, Jonathan. Zginął w zamachu terrorystycznym na Bali w 2002 roku.
Jak informowaliśmy w naTemat, w dzisiejszych tragicznych wydarzeniach w Londynie zginęły 4 osoby, a rannych jest 20 osób. Sprawcą zamachu ma być znany służbom islamistyczny ekstremista Abu Izzadeen, znany też jako Trevor Brooks.

Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.pl

źródło: HuffingtonPost.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...