Agata Duda obchodzi urodziny. A te życzenia świadczą, że Pałacu Prezydenckim to ona budzi najwięcej pozytywnych emocji

Agata Duda urodziła się 2 kwietnia 1972 roku w Krakowie.
Agata Duda urodziła się 2 kwietnia 1972 roku w Krakowie. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Pierwsza dama kończy dziś 45 lat. I choć Agata Duda bardziej znana jest ze swojego milczenia i z nienagannych stylizacji, niż z zabierania głosu w tak ważnych sprawach jak prawa kobiet czy reforma edukacji, prezydentowa i tak budzi w naszym społeczeństwie pozytywne emocje. Dziś Polacy ślą jej w postach i tweetach życzenia urodzinowe.


Agata Duda urodziła się w Krakowie, tam też pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego przed objęciem przez jej męża prezydentury. Aktywnie włączyła się w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy, a po wygranych wyborach obiecała: – Postaram się być dobrą pierwszą damą.

Niestety, mimo że Polacy wiązali z jej osobą ogromne nadzieje, pani prezydentowa konsekwentnie zaczęła unikać mediów i nie zabrała głosu nawet wówczas, gdy byłe pierwsze damy, Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa, pisały list w obronie kompromisu aborcyjnego.
Czego życzysz Agacie?

Dziś urodziny Agaty Dudy. Czego jej życzycie?

Posted by Natemat.pl on Sunday, April 2, 2017
Mimo że Agata Duda nie dała się wciągnąć w dyskusję o prawach kobiet i zyskała przydomek "milczącej damy", ostatnio i tak zaczyna być postrzegana coraz lepiej. Pomogło wykazanie się dystansem do siebie i oddanie na licytację WOŚP fotografii, która dla wielu była okazją do żartów na jej temat.

Agata Duda jako pierwsza dama ma potencjał, niektórzy nawet twierdzą, że podobny do Michelle Obamy. Zdaniem specjalistów od marketingu politycznego, jej potencjał wynika również z zapotrzebowania Polaków na pierwszą damę "z prawdziwego zdarzenia". – Polacy zawsze marzyli o kimś w rodzaju "pary królewskiej", uważam, że Agata Duda świetnie się nadaje do tej roli. Jej ostatnie gesty pokazują także, że pani prezydentowa potrafi stanąć po stronie zdrowego rozsądku – mówił w rozmowie z naTemat specjalista od wizerunku, Rafał Baran.


Napisz do autora: lidia.pustelnik@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ