Donald Tusk gasi emocje swoich sympatyków. "Wierzę w dobre intencje wiecu poparcia dla mnie, ale data 10.04 niefortunna"

Przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Polski Donald Tusk krytykuje wiec poparcia, który chciano dla niego zorganizować w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Polski Donald Tusk krytykuje wiec poparcia, który chciano dla niego zorganizować w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Środowiska opozycyjne próbują skrzyknąć się na demonstracje poparcia dla atakowanego przez Prawo i Sprawiedliwość przewodniczącego Rady Europejskiej i byłego premiera Donalda Tuska. Za jeden z najlepszych terminów na takie wydarzenie niektórzy uznali 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej, gdy partia rządząca planuje huczne obchody. Jednak sam Donald Tusk krytykuje ten pomysł i nazywa go"wysoce niefortunnym".


"Wierzę w dobre intencje organizatorów wiecu poparcia dla mnie, ale uważam, że data 10.04 jest wysoce niefortunna" – napisał Donald Tusk na swoim prywatnym koncie w serwisie Twitter. Zdaje się to więc ostatecznie ucinać dyskusje w sprawie tego, iż 7. rocznica katastrofy smoleńskiej to najlepszy termin na zademonstrowanie solidarności z przewodniczącym Rady Europejskiej, któremu otwartą wojną wypowiedziała ekipa "dobrej zmiany". Przypomnijmy, iż informacje o planowaniu takiego wydarzenia pojawiły się w weekend. Ujawniono wówczas, że wiec poparcia dla Donalda Tuska 10 kwietnia zaplanowano na warszawskim skwerze Hoovera.
Jak informowaliśmy w naTemat w piątek, inny pomysł na zaprezentowanie poparcia Polaków dla szefa RE zgłosił poseł Michał Kamiński. – Organizujemy dużą – mam nadzieję – manifestację w obronie Donalda Tuska – zadeklarował. To wydarzenie miałoby się odbyć 19 kwietnia, gdy Donald Tusk ma być przesłuchiwany w warszawskiej prokuraturze. – W dniu, w którym Donald Tusk będzie przesłuchiwany przez prokuraturę, moja partia zgłasza wniosek o zgodę na manifestację. Tam, gdzie się da, jak najbliżej prokuratury. To paradoks, że siedziba prokuratury, w której będzie przesłuchiwany Tusk, jest dwie przecznice od siedziby Prawa i Sprawiedliwości – poinformował Kamiński.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii