WAŻNE

To ten człowiek podłożył bomby?

Jedna z rosyjskich stacji telewizyjnych twierdzi, iż dotarła do nagrań z monitoringu petersburskiego metra, na których widać domniemanego zamachowca. Informacji tej nie potwierdzają na razie służby.

WAŻNE

Nowy bilans ofiar

Według rosyjskiej minister zdrowia Weroniki Skworcowej, w zamachu terrorystycznym w Petersburgu zginęło 10 osób, a rannych zostało 47.

Cudzoziemcy wśród ofiar

Jak poinformowało armeńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w zamachu terrorystycznym w Petersburgu zginęli obywatele Armenii. Nie wiadomo, czy wśród ofiar są inni cudzoziemcy.

WAŻNE

W metrze był jeszcze jeden ładunek!

Jak informują rosyjskie służby, podczas zamachu terrorystycznego na metro w Petersburgu doszło tylko do jednego wybuchu, który słyszalny był pomiędzy stacjami Siennaja Płoszczad i Instytut Technologiczny.

Jednakże zamachowcy prawdopodobnie planowali atak także na stacji Płoszczad Wosstanija, ale tam coś nie poszło według ich planu. Odnaleziona w tym miejscu kolejny ładunek wybuchowy. Został on już unieszkodliwiony petersburskich przez saperów.

WAŻNE

Gubernator Petersburga: Jest 10 zabitych i około 20 rannych

Gubernator Petersburga Gieorgij Połtawczenko na krótkim briefingu poinformował, że w chwili obecnej z całkowitą pewnością można mówić o 10 ofiarach śmiertelnych i "tylko" około 20 rannych. Tak wygląda tragiczny bilans jedynie jednego wybuchu pomiędzy dwiema sąsiadującymi ze sobą stacjami petersburskiego metra.

Jednocześnie Aleksandr Kuriennoj z rosyjskiej Prokuratury Generalnej poinformowała, iż nie ma już wątpliwości, że wydarzenia z poniedziałkowego popołudnia można zakwalifikować jako zamach terrorystyczny.

WAŻNE

Witold Waszczykowski o wydarzeniach w Petersburgu: Mogę tylko wyrazić współczucie dla rodzin

– Poza tym, co wiemy z mediów, nic więcej nie mogę powiedzieć – oznajmił w komentarzu do wydarzeń w Petersburgu szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski. – Mogę tylko wyrazić współczucie dla rodzin, które stracił swoich bliskich – dodał minister spraw zagranicznych.

Polskie służby konsularne mają w chwili obecnej pracować nad ustaleniem tego, czy wśród ofiar śmiertelnych lub rannych są obywatele Polski.

WAŻNE

Wybuch był tylko jeden. Gdzie dokładnie?

Z pierwszych napływających z Petersburgu informacji wynikało, iż wybuchy miały miejsce nie tylko na stacji Siennaja Płoszczad, ale także na stacji Instytut Technologiczny. Później udało się te doniesienia zweryfikować i okazało się, iż wybuch był tylko jeden, ale słyszalny na obu, sąsiadujących ze sobą stacjach, które zaznaczono na poniższym planie petersburskiego metra: