To najlepsza akcja przeciwko piratom drogowym, jaką można wymyślić. Śmierć z kosą szaleje na drodze pod Kielcami

Policjanci w okolicach Kielc postawili na drodze śmierć z kosą.
Policjanci w okolicach Kielc postawili na drodze śmierć z kosą. http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl
Co zrobić, żeby kierowcy zdjęli nogę z gazu? Najprościej co kilka kilometrów ustawiać kontrole radarowe, ale policjanci z Kielc wpadli na inny, bardziej przewrotny pomysł. Zatrudnili śmierć z kosą, postawili na drodze obok zainscenizowanego wypadku i nie było kierowcy, który by nie zwolnił.


Pierwszy tak ciepły weekend w tym roku niestety obfitował w wypadki na drogach. Przynajmniej kilkukrotnie zginęli w nich motocykliści, którzy poczuli wiosnę i tłumnie wyjechali na drogi. Niestety, w trakcie zimowych miesięcy kierowcy samochodów zdążyli odzwyczaić się od jednośladów na drodze, wskutek czego wielokrotnie w ostatnich dniach dochodziło wypadków po tym, jak samochód zajechał motocykliście drogę. Ci zresztą też nie są bez winy. Śmigają na swoich motocyklach z prędkościami czasem kilkukrotnie wyższymi niż dopuszczalne na danej trasie.
Policjanci z Kielc postanowili coś z tym zrobić. Zainscenizowano wypadek drogowy. Na jezdni postawiono rozbity samochód, przed nim położono uszkodzony motocykl. Całość ogrodzono słupkami i postawiono znak ostrzegający o wypadku. Już tylko to by wystarczyło, żeby kierowcy zdjęli nogę z gazu, ale pomysłowi policjanci poszli dalej. Nad motocyklem stała... śmierć z kosą. Taka „instalacja” działa skuteczniej niż tekturowa atrapa radiowozu, jaką wiele lat temu postawiono przy trasie katowickiej.

źródło: gazeta.pl

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".