Będzie nowy przedmiot na świadectwie? Wychowanie do życia w rodzinie ma pojawić się już w czwartej klasie podstawówki

Na świadectwa szkolnych ma się pojawić nowy przedmiot.
Na świadectwa szkolnych ma się pojawić nowy przedmiot. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Wygląda na to, że polscy uczniowie będą mieli kolejny przedmiot na świadectwie. Na razie w rubryce będzie wpisane tylko, czy uczestniczył w zajęciach, ale kto wie, może w przysłości będą wystawiane oceny. Tą nowością ma być "wychowanie do życia w rodzinie".


Przedmiot nie jest nowy. Zajęcia na temat świadomego rodzicielstwa, wartości rodzinnych, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji był już w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Nowością jednak jest to, że teraz ma trafić na świadectwa.
Projekt w tej sprawie złożono 31 marca, można go już znaleźć na stronach rządowych. Wynika z niego, że wychowanie do życia w rodzinie będzie nauczane w szkołach podstawowych od IV do VIII Klasy, a później w szkołach średnich (licea i technika) do trzeciej klasy włącznie. Zajęcia będą organizowane dla wszystkich uczniów z wyjątkiem tych o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

Każdy uczeń, który będzie brał udział w zajęciach, na koniec roku będzie miał na świadectwie wpisane, że uczestniczył w lekcjach wychowania do życia w rodzinie. Projekt nie zakłada, by na świadectwie pojawiły się stopnie z tego przedmiotu.

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...