Prelekcja Terlikowskiego w renomowanym warszawskim liceum? Uczniowie mówią stanowcze "nie"

Uczniowie jednego z najlepszych liceów w Polsce sprzeciwiają się prelekcji, które mieli wygłosić Tomasz Terlikowski i Grzegorz Górny.
Uczniowie jednego z najlepszych liceów w Polsce sprzeciwiają się prelekcji, które mieli wygłosić Tomasz Terlikowski i Grzegorz Górny. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Uczniowie jednego z najlepszych liceów w Polsce nie zgadzają się, by w ich szkole odbyła się prelekcja Tomasza Terlikowskiego i Grzegorza Górnego. Obwiniają tych prawicowych publicystów o sianie nienawiści i głoszenie fanatycznych poglądów, dla których nie widzą miejsca w murach elitarnej szkoły.


Liceum im. Staszica to nie tylko warszawska, ale krajowa czołówka jeśli chodzi o szkoły średnie. To marzenie wielu uczniów, którzy opuściwszy gimnazjum zastanawiają się, gdzie kontynuować edukację. Wygląda na to, że w budynku udało się zebrać młodzież świadomą tego, co się dzieje poza murami i niechętną wobec prób indoktrynacji. Dali temu dowód organizując protest przeciwko prelekcji, którą mieli wygłosić w Staszicu Tomasz Terlikowski i Grzegorz Górny.

Tomasz Terlikowski miał wystąpić z wykładem na temat "zwarcia cywilizacji z perspektywy chrześcijanina". Odczyt Grzegorza Górnego zatytułowano "Objawienia w Fatimie – orędzie tragedii czy nadziei". Uczniowie "Staszica" nie wyrażają jednak zainteresowania ani tematami prelekcji, ani osobami autorów.

"My uczniowie nie chcemy, aby do placówki edukacyjnej w roli prelegentów zapraszano ekstremistów religijnych, znanych z fanatycznych poglądów antykobiecych i ksenofobicznych" – piszą w treści petycji licealiści. Już zebrano ponad tysiąc podpisów przeciwko zapraszaniu takich prelegentów. Terlikowskiemu wypominają wypowiedź, w której stwierdził, że kobieta zażywająca pigułkę „dzień po” jest gorsza od księdza molestującego 5-letniego chłopca. Górnego oskarżają o podsycanie nastrojów rasistowskich w Polsce.

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Położył to expose". Ekspertka od mowy ciała wylicza, co "zdradziło" Morawieckiego
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Trybunał Konstytucyjny zmiażdżył reformę PiS. Przełomowy wyrok ws. długów szpitali
POLECAMY 0 0Skąd ten zachwyt nad Zandbergiem? 12 mocnych cytatów z wystąpienia lidera Lewicy
0 0"Śpieszmy się kochać kandydatów do TK". Chojna-Duch kpi z decyzji PiS
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno