Tak blisko ekipy "dobrej zmiany" PO nie była od dawna! Nowy sondaż wróży nieuchronny sukces Schetyny i spółki

Notowania PO szybują w górę w takim tempie, że niektórym ręce same mogą składać się do oklasków.
Notowania PO szybują w górę w takim tempie, że niektórym ręce same mogą składać się do oklasków. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Społecznych i Rynkowych dla portalu Onet.pl, gdyby wybory dobywały się na początku kwietnia, Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 30,5-proc. poparcie, a na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 29,2 proc. Polaków. To oznacza, że różnica między najważniejszymi graczami na polskiej scenie polityczniej to już tylko 1,3 pp.


Od Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej resztę stawki w najnowszym badaniu IBRiS dzieli przepaść. Trzecie miejsce z wynikiem 8,8 proc. zajmuje obecnie ruch Kukiz'15. Już tylko 7,4 proc. Polaków zadeklarowało oddanie swojego głosu na Nowoczesną. Poparcie na poziomie 6,6 proc. zanotowało Polskie Stronnictwo Ludowe, a tylko o 0,6 pp gorzej prezentują się wyniki Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Według IBRiS, inne formacje nie mają obecnie szans na przekroczenie 5-proc. progu wyborczego.

Przypomnijmy, iż to już kolejny z serii fantastycznych dla PO i alarmujących dla PiS sondaży, które pojawiły się w ciągu kilku ostatnich tygodni. Spore emocje zarówno po stronie opozycji, jak i w obozie rządzących wzbudziło szczególnie badanie IBRiS opublikowane przed dwoma tygodniami na łamach dziennika "Rzeczpospolita". Wówczas PiS osiągnęło 29-proc. poparcie, a PO 27-proc. Notowania pozostałych ugrupowań prezentowały się podobnie jak w danych opublikowanych w poniedziałek.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO