Oto, dlaczego tak wielu ludzi ucieka z syryjskiego piekła! Maleńkie dzieci ofiarami ataku chemicznego na Chan Szajchun

Wiele ofiar ataku bronią chemiczną w Syrii stanowią małe dzieci.
Wiele ofiar ataku bronią chemiczną w Syrii stanowią małe dzieci. Fot. Twitter.com/FREEDUN3
Co najmniej 58 osób zginęło po ataku chemicznym na miasto Chan Szajchun położone w północno-zachodniej części ogarniętej wojną Syrii. Jak widać na spływających stamtąd fotografiach i nagraniach, wiele ofiar stanowią dzieci. Pracujący na miejscu ratownicy z Syryjskiej Obrony Cywilnej donoszą, iż wiele wskazuje na to, że przeciwko mieszkańcom Chan Szajchun użyto gazu sarin.


Niestety tragiczny bilans tych wydarzeń prawdopodobnie będzie jeszcze wzrastał. Z innych informacji docierających z Syrii wynika, że poszkodowanych po domniemanym ataku chemicznym jest ponad dwustu. Skuteczną akcję ratowniczą utrudnia natomiast fakt, iż w pobliżu nie ma zbyt wielu szpitali, do których ofiary mogłyby trafić.
UWAGA! Materiał zawiera drastyczne sceny.
Kto jest odpowiedzialny za kolejne tak brutalne działania na froncie syryjskiej wojny? Informujący o zdarzeniu przedstawiciele tzw. Białych Hełmów i inni syryjscy działacze wskazują, iż takiego ataku na Chan Szajchun mogły dokonać jedynie siły wierne reżimowi prezydenta Baszara el-Assada.
Nie byłby to pierwszy raz, gdy syryjski przywódca w ten sposób rozprawił się z ludnością cywilną z nieprzychylnych mu obszarów. Już w 2013 roku niemiecki wywiad informował o zdobyciu dowodów na to, iż Baszar el-Assad wydał rozkaz użycia broni chemicznej przeciwko Syryjczykom. Później eksperci ONZ potwierdzili użycie przez siły reżimowe różnego rodzaju gazów w latach 2014-2015.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: BBC
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!