Apartamentowiec nad Zalewem Zegrzyńskim jak marina w Miami. Inwestycje zaprojektowało to samo biuro architektoniczne

Wizualizacja apartamentowca Portico Marina
Wizualizacja apartamentowca Portico Marina Fot. Portico Marina
Apartamenty ze spektakularnym widokiem, do tego basen, siłownia i kompleks spa, zamknięte w nowoczesnej bryle zaprojektowanej przez międzynarodowy zespół architektoniczny - to nie opis hotelu klasy premium z folderu biura podróży, ale budynku mieszkalnego, który już za dwa lata powstanie na brzegu Zalewu Zegrzyńskiego.


Portico Marina, bo taką nazwę nosi inwestycja, powstanie na przestrzeni około 9 tys. m2. - Budynek będzie jednym z bardziej prestiżowych miejsc nad Zalewem Zegrzyńskim, w pełni wpisującym się w aurę otaczającego parku. Ciekawostką będzie możliwość korzystania z restauracji, ogrodu, centrum Spa przez osoby z zewnątrz - podkreśla Steven Davis, wiceprezes zarządu Portico Marina.
Do zaprojektowania inwestycji Portico Marina wybrał, drogą konkursu, znaną brytyjską firmę Braodway Malyan, specjalizującą się w projektowaniu inwestycji nad wodą. Zespół ponad 500 architektów pracuje w 16 placówkach realizując, jak do tej pory, projekty w 43 krajach. Na swojej stronie Braodway Malyan informuje, że na przestrzeni niemal 60-letniej działalności firma otrzymała ponad 240 wyróżnień w konkursach architektonicznych. Trudno się temu dziwić - średnia trzech nagród miesięcznie robi całkiem spore wrażenie, podobnie z reszta jak jakość ich portfolio.

O rozmachu projektów, jakich podejmują się specjaliści z Braodway Malyan, może świadczyć choćby fakt, że niedawno wygrali oni konkurs na projekt luksusowej mariny dla jachtów po drugiej stronie globu, w Miami. Inwestycja ma być realizowana mniej więcej równolegle z Portico Marina - termin oddania inwestycji do użytku planowany jest za 2 lata.
Jak przekonuje inwestor, budowa apartamentowca rozpocznie się jeszcze w tym roku, zaraz po tym, jak wydane zostaną stosowne pozwolenia. Z ich uzyskaniem nie powinno być problemu gdyż koncepcja i projekt butikowej zabudowy apartamentowca, w skład którego wejdzie ok. 100 mieszkań wraz z ogrodem, są zgodne z aktualnym projektem miejskiego planu zagospodarowania przestrzeni.: - Działka została sprzedana wraz z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzeni z 2013 roku. Teraz, po uporządkowaniu terenu, inwentaryzacji zieleni i przygotowaniu ostatecznego kształtu inwestycji, złożyliśmy wnioski o pozwolenie na budowę – podkreśla Steven Davis z Portico Marina.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł: