Ciąg dalszy historii zdjęcia Szefernakerów za plecami premier Szydło. Wcale nie było ich dwóch

Oryginalne zdjęcie, bez zdublowanych polityków w tle, wykonał Jacek Turczyk z PAP podczas zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło
Oryginalne zdjęcie, bez zdublowanych polityków w tle, wykonał Jacek Turczyk z PAP podczas zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło Fot. Screen z Twittera
Pawłów Szefernakerów na zdjęciu za plecami szefowej rządu wcale nie było dwóch, autorem oryginalnej fotografii z zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło, jest fotoreporter PAP – Jacek Turczyk. W rozmowie z naTemat wyjaśnia, że wykonał zdjęcie, ale nikogo na nim nie klonował. Jutro będzie wyjaśniał, kto i dlaczego to zrobił.


Od wczoraj w sieci furorę robi zdjęcie z zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło. Na pierwszy rzut oka, normalna fotografia. Na pierwszym planie widzimy premier Beatę Szydło. Dumnie stoi i subtelnie się uśmiecha, ubrana jest w granatową garsonkę. Za plecami, w równym rzędzie są politycy Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy uśmiechnięci, ręce mają złożone – do bicia braw. Tylko bardziej uważni zwrócą uwagę na pewien niepokojący szczegół. Np. Pawłów Szefernakerów jest dwóch. Zdjęcie stało się pretekstem do żartów i kpin.
Szybko głos w sprawie zabrał sam Szefernaker. "Fejkowe zdjęcie ze mną w tle, którym epatuje opozycja, pojawiło się w Polskim Radiu, jak rządzili nim 'fachowcy' powołani przez PO"– sprostował na Twitterze.
Jak zauważyli dziennikarze wirtualnychmediów.pl błyskawicznie na stornie Polskiego Radia gafę poprawiono: artykuł pt. "W poniedziałek prezydent powoła rząd Beaty Szydło" z listopada 2015 roku, opatrzono oryginalnym zdjęciem fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej – Jacka Turczyka. I nie ma tu żadnych dubletów. – Pech chciał, że jest weekend. Jutro będziemy próbowali wyjaśnić, co się stało – mówi nam Turczyk.
Poprosiliśmy także o komentarz Polskie Radio. Małgorzata Kaczmarczyk, rzecznik prasowa, zaznaczyła, że zdjęcie dwa lata temu zostało poddane obróbce technicznej i wówczas doszło do pomyłki. – Zdjęcie usunęliśmy niezwłocznie ze stron Polskiego Radia – wstawiając prawidłowe. Zapewniam, że Polskie Radio dołoży wszelkich starań, by nie dochodziło już do takich sytuacji w przyszłości – powiedziała Małgorzata Kaczmarczyk.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Skoda Polska 0 0Nowe auto nie musi być kupione za gotówkę. Można je mieć jak telefon na abonament
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Raczek o kultowym już filmie
0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Psy zagryzły kobietę w ciąży. Umarła w lesie, w którym trwało polowanie
0 0Dulkiewicz o kandydaturze Jaśkowiaka. Wymowna reakcja prezydent Gdańska
0 0Z domowym budżetem to by nie przeszło. Rząd zachowuje się jak nieodpowiedzialna gospodyni

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"