Międzynarodowy skandal po brutalnym ataku United Airlines na jednego z ich pasażerów. Najbardziej oburzeni są Chińczycy

To, co linie lotnicze United Airlines zgotowały jednemu ze swoich pasażerów, wzbudziło oburzenie na całym świecie.
To, co linie lotnicze United Airlines zgotowały jednemu ze swoich pasażerów, wzbudziło oburzenie na całym świecie. Fot. Twitter.com/ashu2aug
Gdy polską sieć rozgrzewała rocznica katastrofy smoleńskiej, internet na świecie oszalał na punkcie zupełnie innej gorącej dyskusji. Absolutnym tematem numer jeden stało się brutalne wyrzucenie pasażera z pokładu samolotu amerykańskich linii United Airlines. Mężczyznę siłą wyciągnięto z fotela, gdyż... w wyniku losowania stracił miejsce na rzecz pracowników United Airlines, którzy w związku z potrzebami linii zostali dopisani do listy pasażerów.


To jedna z tych historii, które jaskrawo pokazują, że wbrew wszelkim pozorom Stany Zjednoczone nie należą do tego samego kręgu cywilizacyjnego, co Europa. Pasażer United Airlines stracił bowiem miejsce na pokładzie samolotu w wyniku losowania, jakie zarządzono po tym, gdy żadna z osób, które wykupiły bilet na lot z Chicago do Louisville nie zechciała dobrowolnie opuścić swojego miejsca. A trzeba było znaleźć cztery "wolne" miejsca, bo okazało się, że tym samolotem muszą polecieć pracownicy United Airlines potrzebni w Kentucky. Kiedy mężczyzna odmówił dobrowolnego wyjścia, siłą rozprawiły się z nim służby chroniące chicagowskie lotnisko.
To musiało skończyć się u tego człowieka widocznymi obrażeniami. Z samolotu został wyrzucony z zakrwawioną twarzą. I szybko obrazki z wymierzonej w niego akcji stały się gorącym tematem w sieci. Najpierw oburzenie wywołały w USA, gdzie skupiono się głównie na tym, w jaki sposób United Airlines potraktowało swojego klienta, dla którego miejsca zabrakło nie z jego winy. O wiele cięższe zarzuty stawiają jednak media i opinia publiczna w Chinach. Tam furię wywołał fakt, iż na nagraniach widać, że brutalnie potraktowany pasażer ma azjatyckie korzenie. Miał on też krzyczeć, że wybrano go do opuszczenia pokładu właśnie dlatego, że jest Chińczykiem. W Państwie Środka działania United Airlines uznali więc przede wszystkim za przejaw rasizmu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza