Łodzianie podpadli Waszczykowskiemu? Oto jaki projekt chcą zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego

Czy w Łodzi będzie święto San Escobar?
Czy w Łodzi będzie święto San Escobar? Fot. fanpage San Escobar
Trzeba przyznać, że łodzianie mają fantazję. W najnowszej edycji budżetu europejskiego zgłosili ponad tysiąc projektów. Oprócz praktycznych propozycji, są także pomysły takie jak: święto San Escobar, czy grota solna w kształcie maski Lorda Vadera.

Święto San Escobar to wniosek nr L00038 w V edycji Budżetu Obywatelskiego dla Miasta Łodzi. Głosy na propozycję będzie można oddawać jesienią 2017 roku. Jeśli przejdzie będzie zabawnie i smacznie, bo pomysłodawcy święta proponują uroczystą paradę z figurą Świętego Escobara, zakończoną ucztą dla świętujących.

¡Ella ya arrancó el finde! ¿Y vos? Mirá como baila al ritmo de Gladys La Bomba Tucumana ¡ES UNA GENIA!

Opublikowany przez CumbiaTube na 10 marca 2017
Ale święto San Escobar, państwa wymyślonego przez ministra Witolda Waszczykowskiego to nie wszystko. Innym ciekawym pomysłem jest zbudowanie groty solnej w kształcie maski Lorda Dartha Vadera. "Grota ma spełniać zadanie rekreacyjne i zdrowotne. Pobyt w jej wnętrzu to kontakt ze specyficznym klimatem morskim, który oczyszcza drogi oddechowe z zanieczyszczeń miejskich" – czytamy w opisie. Projekt nie jest tani, bo pomysłodawcy wycenili go na blisko 2 mln złotych. "Powietrze w Łodzi przeszło na ciemną stronę mocy..." – piszą w uzasadnieniu.

Poniżej oryginał zgłoszenia:


źródło: umllodz.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...