Tenis sportem ludzi kulturalnych? "Ty pier****na dzi**o!” słyszy zawodniczka podczas Pucharu Federacji

Johanna Konta ze łzami w oczach opuściła kort po tym, jak usłyszała od selekcjonera Rumunii inwektywy na swój temat.
Johanna Konta ze łzami w oczach opuściła kort po tym, jak usłyszała od selekcjonera Rumunii inwektywy na swój temat. Fot. BBC Sport / Twitter
Do skandalicznego zdarzenia doszło podczas meczu Pucharu Federacji, w trakcie którego o awans walczyły zawodniczki z Rumunii i Wielkiej Brytanii. Ta ostatnia w pewnym momencie usłyszała pod swoim adresem wiązankę przekleństw. Jej autorem był… kapitan reprezentacji Rumunii, Ilie Nastase.

W meczu tenisowym o Grupę Światową Pucharu Federacji spotkały się Sorana Cirstea i Johanna Konta. Kiedy sędzia poprosił kibiców o kulturalny doping, kapitan rumuńskiej reprezentacji na niego naskoczył. – To nie opera. Masz jakiś pier****ny problem? – powiedział do niego.

Sędzia usunął Rumuna z kortu, ten jednak zdążył jeszcze namieszać. – Ty pie*****na dzi**o – powiedział reprezentantce Wielkiej Brytanii. Kobieta była zszokowana i ze łzami w oczach opuściła kort.
To kolejny skandal w środowisku tenisowym, wymierzony w kobiety. Jakiś czas temu jeden z najlepszych tenisistów świata, Novak Djoković dał wyraz swoim seksistowskim poglądom, stwierdzając, że tenisiści powinni zarabiać więcej niż tenisistki. Wcześniej w podobnym duchu wypowiadał się Raymond Moore. – Jeśli byłbym tenisistką, to każdego wieczoru padałbym na kolana i dziękował Bogu za to, że urodzili się Roger Federer i Rafa Nadal. Oni zadbali o to, jak wygląda ten sport. Naprawdę – stwierdził, a potem za swoje słowa przepraszał.

Źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...