Jeszcze nie wiadomo gdzie, ale już wiadomo kto. To Mikołaj Wild będzie odpowiadał za Centralny Port Komunikacyjny

Premier Beata Szydło w towarzystwie nowego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaja Wilda.
Premier Beata Szydło w towarzystwie nowego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaja Wilda. Fot. Twitter.com/RafalBochenek
To już oficjalne. Mikołaj Wild został pełnomocnikiem rządu do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dotychczas był wiceministrem skarbu. W nieistniejącym już resorcie zajmował się między innymi tematyką lotniczą.

Mikołaj Wild dziś oficjalnie rozpoczął pracę jako pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Poinformował o tym na Twitterze rzecznik rządu Rafał Bochenek. Wpis opatrzył zdjęciem nowego pełnomocnika w towarzystwie premier Beaty Szydło. Szefowa polskiego rządu pod koniec kwietnia utworzyła nowe stanowisko pełnomocnika ds. budowy CPK. Wówczas nie ujawniono jednak, kto je obejmie. Choć dziennikarze spekulowali, że najpewniej będzie to właśnie Mikołaj Wild.
Wild do grudnia ubiegłego roku pracował jako wiceminister skarbu, gdzie nadzorował m.in. PLL LOT. Z początkiem kwietnia został głównym doradcą w gabinecie politycznym prezesa Rady Ministrów. Wcześniej pracował w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

Jak informowała "Rzeczpospolita", wstępną koncepcję sfinansowania CPK stworzył Polski Fundusz Rozwoju. Koszty inwestycji szacowane są na około 20-30 mld zł. W lutym prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński stwierdził, że w Polsce "powinno powstać centralnie zlokalizowane, duże lotnisko zapewniające połączenia z całym światem".

Sceptycznie do odświeżonego planu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego podchodzi prezydent Warszawy. – Były wyliczenia, że to kosztuje 20 mld zł. To będą wywalone pieniądze i nikt nie będzie tego używał – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz na antenie RMF FM. Wciąż nie wiadomo też, gdzie lotnisko ma powstać. – Idea jego jest ciągle między Łodzią a Warszawą – mówił w Polskim Radiu minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.


źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...