Chciwi i niewdzięczni pasażerowie? [Waszym zdaniem] o pozwie za lądowanie kapitana Wrony

Kapitan Tadeusz Wrona otrzymuje odznaczenie od prezydenta Bronisława Komorowskiego
Kapitan Tadeusz Wrona otrzymuje odznaczenie od prezydenta Bronisława Komorowskiego Fot. Wojciech Surdziel / AG
Grupa pasażerów wraz z prawnikami przygotowuje proces zbiorowy z firmą, która serwisowała Boeinga linii LOT, potwierdziła że jest w pełni sprawny. Samolot wystartował i jak wszyscy pamiętamy lądował na brzuchu w pianie na warszawskim Okęciu. Co sądzicie o pasażerach? Może zamiast pozywać, powinni cieszyć się że wszystko skończyło się dobrze.


Jak napisał Artur Sikorski na blogu w naTemat pasażerowie uważają, że:

Doznali fizycznych i psychicznych obrażeń podczas awaryjnego lądowania samolotu PLL LOT. Część z nich przekonana o nieuchronnej śmierci, wysyłała smsy z pożegnaniem do bliskich. Wielu z nich w wyniku doznanego stresu doznało ciężkich urazów psychicznych oraz cierpi do dzisiaj na strach przed lataniem. CZYTAJ WIĘCEJ


Czy za to należy się odszkodowanie? Czy warto o to odszkodowanie walczyć? Czy jest to dowód braku wdzięczności, a może chciwości, czy jednak zupełnie normalne podejście. W końcu producent maszyny Boeing to światowy koncern, a firma która na lotnisku w Newark zatwierdziła stan samolotu, także powinna mieć pieniądze by spłacić pretensje pasażerów.

Przyznajemy, że w redakcji mieliśmy na ten temat dyskusję. Część dziennikarzy uważa, że pasażerowie powinni Bogu dziękować za ocalenie, więc pozew jest dowodem niewdzięczności. Większość sądzi jednak, że jest to coś zupełnie oczywistego - dwie firmy być może zaniedbały swoje obowiązki, naraziły pasażerów na straty fizyczne i psychiczne, więc niech płacą. Tak z pewnością zrobiłby każdy Amerykanin.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ