Magdalena Ogórek przyrównała ofiary masowego mordu i katastrofy lotniczej.
Magdalena Ogórek przyrównała ofiary masowego mordu i katastrofy lotniczej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Magdalena Ogórek nie należy do grona najbardziej znanych publicystów, ale trzeba jej przyznać, że jak już coś napisze, to tak, że ciężko przejść obok tego obojętnie. Tak jest i z ostatnim wpisem na Twitterze, w którym przyrównuje ofiary katastrofy lotniczej do pomordowanych polskich oficerów.

REKLAMA
Wydawać by się mogło, że trudno porównywać ofiary katastrofy lotniczej i ofiary masowego mordu. A jednak, Magdalena Ogórek, która ostatnimi czasy robi karierę medialną w publicznej telewizji znalazła podobieństwa. Zauważyła mianowicie, że ciała ofiar zostały potraktowane podobnie.
W Katyniu spoczywają tysiące pomordowanych polskich żołnierzy i policjantów. Wszyscy zostali pozbawieni życia strzałem w tył głowy. Wielu z nich przed śmiercią miało skrępowane ręce i płaszcze narzucone na głowę. Zdarzało się, że po strzale w potylicę byli dobijani bagnetem. Wszystkie ciała układano później w kilku warstwach w masowych grobach.
Internauci po wpisie Ogórek zastanawiają się, co ona jeszcze powie, żeby się wylansować. „Rozumny człowiek spaliłby się ze wstydu po takiej wypowiedzi” – zauważa jeden z komentujących wpis Ogórek na Twitterze.