Pokazujemy jak zdobyć tęczową ikonkę na Facebooku. Zuckerberg: Łączy nas duma

W miesiącu środowisk LGBT, Facebook udostępnił nową opcję. Możemy "być dumni".
W miesiącu środowisk LGBT, Facebook udostępnił nową opcję. Możemy "być dumni". źródło: facebook.com//LGBTQ
Co jakiś czas pojawiają się nowe ikonki, którymi możemy zareagować na treści wrzucane na Facebooka. W czerwcu będziemy mogli wyrazić dumę...tęczową flagą.Do niedawna mogliśmy cieszyć się nową, dodatkową reakcją - fioletowym kwiatkiem, który oznaczał wdzięczność za coś. Ta ikonka nie jest już aktywna, a zastąpiła ją ta z tęczową flagą. Skąd się wzięła i co oznacza?
Tęczowa flaga została udostępniona użytkownikom w czerwcu. To nie przypadek, ponieważ miesiąc ten został okrzyknięty przez środowiska LGBTQ "miesiącem dumy". Z tej właśnie okazji Facebook stworzył tę reakcję oraz kilka innych narzędzi: ramki do zdjęć, filtry i naklejki. O nowych możliwościach i poglądach na ten temat napisał sam twórca portalu Mark Zuckerberg.

„Duma nas łączy” – pisze Zuckerberg – „Przed nami jeszcze długa droga do równości, ale zmierzamy w dobrym kierunku. Z oddaniem będę pracował, by Facebook stał się bezpiecznym miejscem dla środowiska LGBT i wszystkich ludzi na świecie”.
Jeśli nie macie tęczowej flagi w swoim katalogu reakcji, wystarczy, że polubicie stronę LGBTQ@Facebook. I gotowe. Jeszcze nie wiadomo, czy podobnie jak fioletowy kwiatek tęczowa opcja zniknie po kilkunastu dniach.

źródło:rmf.fm
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...