Próba zamachu na Polach Elizejskich. Samochód wjechał w policyjny radiowóz, kierowca był uzbrojony

W poniedziałkowe popołudnie doszło do niepokojącego incydentu w Paryżu. Auto wjechało w radiowóz, po czym nastąpiła w nim eksplozja. Zatrzymano kierowcę, który był uzbrojony.
W poniedziałkowe popołudnie doszło do niepokojącego incydentu w Paryżu. Auto wjechało w radiowóz, po czym nastąpiła w nim eksplozja. Zatrzymano kierowcę, który był uzbrojony. Fot. Twitter.com/wsvn
Nie milkną echa nocnego zamachu w Londynie, a już niespokojnie zrobiło się w Paryżu. Jak informują francuskie media i służby, w okolicach Pól Elizejskich auto wjechało w wóz policyjny. Przy kierowcy funkcjonariusze mieli znaleźć broń, a w aucie odnaleziono butlę gazową. Sprawca tego zdarzenia prawdopodobnie zmarł w wyniku odniesionych przy uderzeniu obrażeń.

Już kilka chwil po tych wydarzeniach paryska policja poinformowała, że sytuacja jest opanowana. Jednocześnie mieszkańców francuskiej stolicy i odwiedzających ją turystów poproszono w mediach społecznościowych o unikanie okolicy Pól Elizejskich. Pojawiają się też informacje na temat tożsamości sprawcy, który miał figurować na liście osób mogących stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i był znany policji oraz zajmującej się kontrwywiadem i antyterryzmem służbie DGSI.
Warto podkreślić, iż do tego incydentu doszło w dniu inauguracji tegorocznego Międzynarodowego Salonu Lotniczego w Paryżu. To jedna z największych tego typu imprez na świecie, którą swoją obecnością uświetnia wiele wpływowych ludzi, oraz sam prezydent Francji Emmanuel Macron.

źródło: Préfecture de police / "Le Figaro"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...