Taki gender to i polskiej prawicy ma szansę się spodobać. W Norwegii powstaje feministyczny meczet

W Norwegii obok mężczyzn w meczecie będą mogły modlić się także kobiety.
W Norwegii obok mężczyzn w meczecie będą mogły modlić się także kobiety. 123rf
Kobieta imamem w świątyni, w której takie samo prawo do odprawiania modlitwy będą mieli mężczyźni i kobiety? To nie wizja, taki meczet właśnie powstaje w Oslo.

Wszyscy równi wobec prawa i wobec Boga, niezależnie od tego, jakim się go wzywa imieniem? Tak, wygląda na to, że Norwegii będą promować właśnie taką koncepcję. W Oslo wkrótce zostanie otwarty meczet, w którym w jednym pomieszczeniu będą mogły modlić się i kobiety, i mężczyźni. Piekło zamarzło i gwiazdy spadły? To jeszcze nic. Pomysłodawcy podkreślają, że nie ma przeszkód, by imamem w świątyni mogła zostać kobieta.

Taki gender mógłby spodobać nawet polskiej prawicy. Z Oslo w świat już wkrótce mogą wypływać w świat zdjęcia uśmiechniętych kobiet i mężczyzn wychodzących ze świątyni, niczym polskie małżeństwa po niedzielnej mszy. Ale nie można się spodziewać, że najtwardsi bojówkarze ONR przyklasną pomysłowi Norwegów. W meczecie obok kobiet mają się na równych prawach modlić także homoseksualiści.

Podobne meczety jak ten w Norwegii działają już w Europie. Pierwszy, w którym kobiety mogą modlić się obok mężczyzn otwarto w zeszłym roku w Kopenhadze, w zeszłym tygodniu „koedukacyjną” świątynię otwarto w Berlinie. Wbrew obawom miejscowych władz nie doszło do zamieszek, nie odnotowano też ataków na modlące się kobiety, nikt nikogo nie znieważał.


źródło: thelocal.no
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...