To okno wyświetli dzieciom dobranockę, a rano pokaże prognozę pogody. Ależ gadżet od polskiego producenta

To polskie okno może zastąpić domowy tablet i telewizor.
To polskie okno może zastąpić domowy tablet i telewizor. materiały Drutex
Zasłony ponosisz ruchem palca na szybie, jednym stuknięciem wyświetlasz prognozę pogody, wieczorem możesz obejrzeć film, albo wyświetlić dzieciom dobranockę. Takie multimedialne okno spełniające funkcje domowego tabletu, telewizora zaprezentowała dziś firma Drutex z Bytowa.


Jak to działa? Matrycę LCD zamknięto w szybie zespolonej, która chroni wyświetlacz przez wpływem czynników zewnętrznych. Rozwiązanie zostało oparte o energooszczędny procesor ARM, zawiera również interfejsy do komunikacji bezprzewodowej opartej o WiFi, Bluetooth oraz Bluetooth Low Energy.

Do okna można podłączyć pendrive lub dysk przenośny z danymi multimedialnymi, klawiaturę oraz myszkę. Istnieje również opcja wykorzystania domowej sieci komputerowej do podłączenia okna do internetu. To stwarza zupełnie nowe możliwości wykorzystania okna – jak oglądanie filmów z YouTube, galerii zdjęć czy przeglądanie informacji w popularnych kanałach internetowych podczas codziennych czynności takich jak gotowanie, przeglądanie maili, czy oglądanie ulubionych programów i seriali.Dokładniej działa to tak.
Leszek Gierszewski
prezes Drutex, producenta okien z Bytowa

Nad inteligentnym systemem pracowaliśmy intensywnie od wielu miesięcy. Nasi inżynierowie, dział B+R i technolodzy opracowali technologię, o której jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Zależało nam na stworzeniu produktu, który odpowiadałby potrzebom współczesnego klienta, który w coraz większym stopniu korzysta z nowoczesnych narzędzi internetowych. Kolejne innowacyjne systemy zaprezentujemy już wkrótce.

Dodajmy, że takie rozwiązanie będzie można wstawić do dowolnego okna zamawianego do domu, czy to w ramie drewnianej, PCV czy aluminiowej. To, co widzimy na materiałach, to dopiero produkt koncepcyjny. Przedstawiciele firmy Drutex zapowiadają, że wkrótce trafi do sprzedaży. Producent jeszcze nie podał ceny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Małgorzata Tusk zadała szyku we Francji. Tak wyglądała obok małżonek Trumpa i Macrona
0 0Ciężarna Joanna Krupa całkowicie naga na okładce "Wprost". Stanęła w obronie LGBT
Unum 0 0Nie wszystkie ubezpieczenia chronią przez całe życie. Jak wybrać polisę, która nie wygasa
0 0Smutni 30- i 40-letni. Wyniki światowych badań dają do myślenia
WYWIAD 0 0Aktor, któremu na bank się udało. Lech Dyblik o tym, jak odbić się od dna i... ganiać Malkovicha
NEWSWEEK 0 0Polskę czeka kryzys senioralny? Władze ignorują poważną zmianę demograficzną
0 0Kuchciński odnalazł się po aferze samolotowej. Dostał "zadanie specjalne"
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta